Popis atrakcie

Ak zavítate do mesta Rožňava, vedzte, že Vás očarí nielen jeho historické jadro, ale aj jedinečná príroda, ktorá sa okolo mesta lákavo vinie. Iba kúsok od nej, presnejšie nad obcou Brzotín, sa vo výške 597 m.n. m. rozprestierajú Brzotínske skaly.

Oblasť je národnou prírodnou rezerváciou a jej svahy strmo padajú do kaňonu rieky Slanej. Svojou rozlohou 433,78 ha patrí národná prírodná rezervácia k najväčším rezerváciám na území Slovenského krasu.

Brzotínske skaly ponúkajú fascinujúce výhľady na Gemer a veľmi príjemnú, oddychovú turistiku. Očaria Vás aj zaujímavé skalné formy a úžľabiny. Rastie tu niekoľko vzácnych a chránených druhov flóry, a preto tu 5.stupeň ochrany.

Na Brzotínskych skalách si môžete vychutnať rozprávkový východ či západ slnka, ale i ticho pri ktorom dokonale zrelaxujete. Východiskovým bodom pre Vás môže byť obec Jovice, Plešivec, ale i stredisko Gombasek. Najkratší prístup je z obce Jovice, odkiaľ vedie ku skalám značená turistická trasa v dlhá cca 4km.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Brzotín
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.61912, 20.50676)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Brzotínske skaly

1.9 km
Konský Dvor
Kone, jazdectvo

Agroturistické zariadenie Konský dvor sa nachádza v obci Brzotín, asi 4 km od mesta Rožňava. Areál je obkolesený vrcholkami národneho parku Slovenský Kras.

Návštevníkom ...

Brzotín
3.0 km
Dievčenská skala - 660 m n. m.
Turistika

Mesto Rožňava je krásne. Očarí vás nielen historickým centrom, ale aj prírodou, ktorou je obklopená. Na Silickej planine nájdete čarovné miesto, ktoré ponúka úžasnú turis...

Jovice
4.3 km
Banícke zážitkové centrum Sentinel
Múzeá a história

Zážitkové centrum Sentinel bolo vytvorené rekonštrukciou objektov Baníckeho múzea v Rožňave. Jeho areál zahŕňa Expozíciu baníctva a hutníctva Gemera, expozíciu Čas pary v...

Rožňava
4.4 km
Kúpalisko Rožňava
Kúpanie

Letné kúpalisko v Rožňave svojim návštevníkom môže ponúknuť krásne a tiché prostredie a pravú letnú pohodu pod holým nebom.

V rozľahlom areáli sú vybudované štyri bazény...

Rožňava
4.4 km
Ranch Wattani
Kone, jazdectvo

Krásne prostredie Slovenského krasu vytvorili ideálne podmienky pre vznik rozľahlého areálu Rancha Wattani.

Toto útulné a oddychové miesto nájdete v obci Rudná pri meste...

Rudná
4.6 km
Historická expozícia Baníckeho múzea
Múzeá a história

V samom srdci Rožňavy sa nachádza historická expozícia baníckeho múzea, ktorá je umiestnená v atraktívnej budove bývalej Markovej manufaktúry na výrobu kože. Táto manufak...

Rožňava
5.2 km
Galéria Baníckeho múzea
Múzeá a história

Galéria sídli v meštianskom dome v centre Rožňavy, ktorého pôvod siaha až do konca 15. storočia. Tento dom je súčasťou radovej zástavby na námestí, ktoré je prevažne hist...

Rožňava
5.2 km
Galéria Baníckeho múzea
Múzeá a história

Na Baníckom námestí v historickej budove meštiackeho domu z 15. storočia sídli Galéria Baníckeho múzea.

Pravidelne sa tu konajú krátkodobé tu výstavy, tvorivé dielne, m...

Rožňava