Popis atrakcie

Dedinka Budiná a jej okolité lesy sú miestom, ktoré je nesmierne bohaté na prírodné krásy a výtvory. Vďačiť za to môže aj svojmu sopečnému pôvodu a postupnému zvetrávaniu lávového prúdu.

Táto maloplošná chránená oblasť však nie je zaujímavá len súborom mohutných andezitových lávových zvyškov, ale aj 5 m dlhým jaskynným útvarom Jánošíkova izba. Turisti často uchvátia aj viaceré veľmi zaujímavé skalné bloky či kamenné moria.

Za dobrého počasia je možné z vrcholovej časti vidieť vrch Ostrôžka a Poľanu. V širšom okolí upútajú vašu pozornosť nádherné divoké lúky.

Túra k Budinskej skale je nenáročná, a preto ju odporúčame ako skvelú prechádzku pre všetky vekové kategórie. Najjednoduchšie je prístupná z obce Budiná, konkrétne z časti Budinské lazy odkiaľ je to približne 1.5km. Lokalitov vedie aj značená cyklotrasa.

ubytovanie okres Lučenec
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.46623, 19.43071)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Budinská skala - 765 m n. m.

5.1 km
Vrch Bralce - 817 m n.m.
Turistika

Vrch Bralce je lokálne známy turistický cieľ. Nachádza sa v stredoslovenskom sopečnom pohorí Ostrôžky, ktoré je bohaté na pozostatky sopečnej činnosti. Vrch sa vypína nad...

Tuhár
7.8 km
Divínsky hrad
Zrúcaniny

Zrúcanina gotického hradu Divín sa nachádza priamo v obci Divín.

Hrad Divín bol vybudovaný v 13.storočí. V 16.storočí sa hradu zmocnil Žigmund Balassa, ktorý dal hrad ...

Divín
7.9 km
Kaštieľ Divín
Hrady, zámky, kaštiele

V zrekonštruovaných priestoroch Zichyho kaštiela v Divíne sa nachádza Múzeum histórie obce Divín. V jeho expozíciách získate zhliadnete prehľad histórie, prírody a iných ...

Divín
9.6 km
Jazdenie na koňoch Ružiná
Kone, jazdectvo

Agroturistické zariadenie rodinného charakteru v Ružinej je skvelým miestom pre rodiny s deťmi, ale i ľudí, ktorí milujú kone, prírody a hlavne pokoj a ticho.

Areál sa r...

Ružiná
9.9 km
Kameňolom pod Ježovou
Iné atrakcie

Oblasť bývalého kameňolomu pod vrchom Ježová je pekné vyhliadkové miesto a zároveň aj veľmi obľúbené oddychové miesto obyvateľov mesta Detva. Nachádza sa v jeho západnej ...

Detva
9.9 km
Priehrada Ružiná
Kúpanie

Jednou z mnohých vodný nádrží, ktoré na Slovensku máme, je aj vodná nádrž Ružiná nachádzajúca sa v košatom náručí lesov Lučenskej kotliny.

Vodná nádrž Ružiná je pomenova...

Ružiná
10.4 km
Dom umenia Arteska
Múzeá a história

Dom umenia Arteska v Detve je súkromné kultúrne centrum moderného vizuálneho umenia poskytujúce priestor študentom a neprofesionálnym umelcom na svoju prezentáciu.

Počas...

Detva
11.4 km
Kúpalisko Detva
Kúpanie

Letné kúpalisko v Detve sa nachádza hneď vedľa známeho areálu Folklórnych slávností pod Poľanou. Kúpalisko je síce menšie, no zato má skutočne čo ponúknuť.

Nachádzajú sa...

Detva