Zrejme z jednou z najtypickejších bratislavských architektonických dominánt je budova Slovenského rozhlasu, pre mnohých známa aj ako „obrátená pyramída“. Netradičné veľdielo neskorého modernizmu je akýmsi symbolom vzopätia Československej architektonickej a konštruktérskej tvorby obdobia 60. a 70. rokov 20. storočia.
Mediálne rozhlasové centrum je postavené z oceľovej konštrukcie a celková výška budovy po vrchol antény je 80 metrov. Tento architektonický skvost je nositeľom titulu Stavba storočia na Slovensku v kategórii Spoločenské stavby. Autormi projektu sú Štefan Svetko, Štefan Ďurkovič a Barnabáš Kissling.
Budova bola dokončená v roku 1983 a pravidelné vysielanie začalo od marca 1985. Interiér disponuje veľkorysými priestormi, vynikajúcou koncertnou sieňou a dobre vybavenými nahrávacími štúdiami.
Vo veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu sa pravidelne konajú koncerty Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a ďalšie koncerty vážnej hudby, populárnych spevákov, ale aj alternatívnych skupín.
Je tu umiestnený aj jeden z najväčších organov v strednej Európe so 6300 píšťalami, aj preto je Slovenský rozhlas dejiskom Organových koncertov pod pyramídou. Dnes je „obrátená pyramída“ kultúrnou pamiatkou a sídlom verejnoprávneho rozhlasu.
Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Bratislava - Staré Mesto