Popis atrakcie

Nízke Tatry lákajú na návštevu turistov z celého Slovenska , ale i blízkeho okolia. Ponúkajú nielen nádhernú prírodu, skvelú turistiku, ale i množstvo atrakcií a zábavy pre všetkých.

Zrejme najznámejším vrchom Nízkych Tatier je majestátny Chopok, ktorý je zároveň tretím najvyšším vrchom Nízkych Tatier. Pyšne sa týči v úctyhodnej nadmorskej výške 2024 metrov. Jeho hrebeň vyčnieva medzi Derešmi a vrchom Konské. Samotný vrchol Chopku je sám o sebe prirodzenou výhľadňou, kde sa vám naskytne pohľad na pohoria a údolia Slovenska.

Ak si chcete užiť turistiku a krásu prírody na Chopku a možno stretnúť aj jeho plachých obyvateľov, kamzíkov. Rovnako ako vo Vysokých Tatrách, aj v tomto prípade je potrebné sa vhodne obliecť a obuť. Hory majú totiž svoj vlastný režim, a kým je v doline krásne a slnečno, na vrchole Chopku vás môže zastihnúť nepríjemné a chladné počasie.

Pri vrchole sa nachádza Kamenná chata pod Chopkom, kde si môžete oddýchnuť, dopriať si výdatné jedlo a načerpať novú energiu napríklad na ďalší vyšší východný vrchol Chopka. Neprehliadnuteľná výšková stavba na Chopku je i televízna a meteorologická stanica.

V zime sa Chopok mení na lyžiarsky raj a ideálne miesto pre skialpinizmus. Aj vďaka vynikajúcej nadmorskej výške si na Chopku môžete lyžovačku vychutnávať až do jari.

Na Chopok premáva lanovka z Demänovskej doliny ale aj viacero značených turistických trás.

ubytovanie Demänovská Dolina
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.94337, 19.59055)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Chopok

2.3 km
Lyžiarske stredisko Chopok Juh
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Chopok Juh je súčasťou najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku -- Jasná Nízke Tatry. Rozpätie nadmorskej výšky v stredisku je 1080 - 2024 m n.m...

Bystrá
3.0 km
Lyžiarske stredisko Jasná - Chopok sever
Lyžovanie

Jasná - Chopok je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensko s výbornými podmienkami pre zimné športy a ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Pon...

Demänovská Dolina
3.1 km
Vrbické pleso
Iné atrakcie

Prekrásne prostredie Demänovskej doliny v Nízkych Tatrách ako ligotavý diamant dotvára aj prírodná pamiatka Vrbické pleso.

Je najväčším prírodným jazerom v Nízkych Tatrá...

Demänovská Dolina
3.3 km
Tarzania Jasná
Adrenalínové atrakcie

Rekreačné stredisko Jasná v Demänovskej doline disponuje vynikajúcimi podmienkami na lyžovanie a turistiku. No vedeli ste, že okrem toho ukrýva aj jedinečný lanový park T...

Demänovská Dolina
3.7 km
Poľana - 1889 m n. m.
Turistika

Naším najvyššie položeným sopečným pohorím je Poľana. Je to pozostatok stratovulkánu a s hrdosťou sa zaraďuje medzi najlepšie zachované vyhasnuté európske sopky.

Vrch Po...

Demänovská Dolina
3.7 km
Ďumbier - 2043 m n. m.
Turistika

Nízkotatranský gigant, vrch Ďumbier (2043 m n.m.), je najvyšší končiar, ktorý je možné zdolať aj keď ho svojou ľadovou perinou zahalí zima.

Obľúbený je nielen kvôli neza...

Mýto pod Ďumbierom
3.8 km
Rozhľadňa na Ostredku
Rozhľadne

Ak zatúžite vidieť krásy Demänovskej doliny nielen zo zeme, ale i z výšin, vydajte sa na rozhľadňu na Ostredku.

Rozhľadňa je zasadená v lone krásnej nízkotatranskej prír...

Demänovská Dolina
5.5 km
Skalka - 1980 m n. m.
Turistika

Vrch Skalka je lákavým turistickým cieľom nejedného návštevníka Nízkych Tatier. Vrch sa vypína na bočnom hrebeni vybiehajúcom na juh z Kotlísk. Vyznačuje sa svojím hôľnat...

Dolná Lehota