Popis atrakcie

Milovníci cyklistiky, najmä tej horskej, by mali zavítať do prekrásnej Poľany. Poľana je bohatá nielen na turistické chodníky, ale i na pestrú spleť cyklo chodníkov.

Pre všetkých cyklo nadšencov je v oblasti Poľany pripravených až 320 km značených cyklotrás. Aj preto je tento komplex trás okolo Poľany najrozsiahlejším projektom svojho druhu v strednej Európe.

Hlavnú trasu tvorí okruh okolo Poľany v dĺžke 127 km, ktorý je určený predovšetkým pre horské bicykle. Dobrodružná cyklotúra okolo vulkánu Poľana začína aj končí v Detve.

Kľukatá cyklotrasa prechádza malebným Detvianskym regiónom, cez chránenú krajinnú oblasť Poľana. Vaše oči spatria nádherné výhľady, prírodu, starodávnu architektúru dediniek ukrytých v lesoch, či rozprestierajúcich sa na lúkach, ďaleko od ruchu mesta, kde akoby čas plynul veľmi pomaly.

Poľana je rajom cyklistov, dýcha neskutočnou atmosférou, ľudia si milí a ústretoví, cyklotrasy nenáročné a príroda až gýčovo čarovná. Cyklookruh vedie zväčša asfaltovou cestou, no zdatnejší cyklisti si môžu vybrať aj alternatívne cyklistické obchvaty, ktoré vedú po lesných cestičkách, s príjemnými zvukovými kulisami ako je svišťanie vzduchu, zurčanie potôčika či spev vtáctva.

Ak chcete absolvovať celú cyklotrasu, odporúčame si ju rozdeliť na dva dni. Jazdu si užijete oveľa viac, keď budete dobre vyspatí, oddýchnutí, najedení a plní entuziazmu.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Hrochoť
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.64907, 19.3257)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Cyklotrasa okolo Poľany

4.1 km
Bátovský bludný balvan
Turistika

Svoju čarovnú moc a silu do dnešných čias ukazuje všetkým turistom aj zvolenská príroda. Neďaleko obce Hrochoť nájdete prírodné divy. Jedným z týchto úchvatných Hrochoťsk...

Hrochoť
4.7 km
Hradisko na Kláštore
Turistika

Viete, kde sa nachádza tajomné keltské hradisko? Je ním práve hradisko na Kláštore, ktorého zvyšky sú tichým svedkom dávneho života Keltov na západnom hrebeni vrchu Učovn...

Poniky
6.1 km
Kostol sv. Martina
Sakrálne pamiatky

Dominantou obce Čerín je rannogotický kostol Sv. Martina zo začiatku 14. storočia. Je to jedna z najvzácnejších pamiatok na okolí Banskej Bystrice. Kostolík je zasadený d...

Čerín
7.2 km
Stredoveký kostolík sv. Františka z Assisi
Sakrálne pamiatky

Historickým klenotom malebnej obce Poniky je stredoveký kostolík sv. Františka z Assisi. Kostolík sa týči na kopci nad obcou v ohradenom areáli. Postavený bol v priebehu ...

Poniky
7.2 km
Mičinské travertíny
Iné atrakcie

Mičinské travertíny sú národná prírodná pamiatka pri ceste medzi obcami Čerín a Dolná Mičiná. Patrí medzi významné travertínové lokality na Slovensku.

Okolo zo zeme vyvi...

Čerín
7.4 km
Tandemový zoskok padákom
Adrenalínové atrakcie

Zoskok s padákom z výšky 4km je zážitok na ktorý len tak ľahko nezabudnete. Počas zoskoku budete pripútaný ku skúsenému inštruktorovi - parašutistovi, ktorý dohliadne na ...

Očová
7.9 km
Kaštieľ v Dolnej Mičinej
Hrady, zámky, kaštiele

Neďaleko Banskej Bystrice, v obci Dolná Mičiná stojí na návrší renesančný kaštieľ - kultúrna a historická pamiatka Slovenska.

Bol postavený v druhej polovici 16. storoči...

Dolná Mičiná
8.1 km
Poľana - Kyslinky
Turistika

Poľana je jedným z najvzácnejších komplexov Slovenska. Prispela k tomu aj sťažená dostupnosť jej územia a jeho špecifická poloha.

Väčšinu územia Poľany zaberajú husté, n...

Strelníky