Popis atrakcie

Unikátna národná prírodná rezervácia Devínska Kobyla sa rozprestiera na juhozápadných svahoch vrchu Devínska Kobyla. Je to miesto, kde sa stretávajú dva svety - súčasný, reprezentovaný faunou a flórou, a minulý, reprezentovaný fosílnymi ostatkami a archeologickými nálezmi.

Vďaka svojej výhodnej geografickej polohe a stabilným klimatickým podmienkam bola Devínska Kobyla osídlená už 5000 rokov pred našim letopočtom. Týmto územím viedla známa Jantárová cesta a lokalitu si obľúbili aj Kelti i Rimania, ktorí sa tu usadili.

Prechádza na vrch Devínska Kobyla vás očarí najmä na jar, kedy sa lesy a lesostepy premenia na veľkú botanickú záhradu. Obdivovať môžete svahy posiate pestrou a rôznorodou flórou spomedzi ktorej najviac vynikajú snežienky a modrofialovo sfarbené pečeňovníky, ale i fialové kvety poniklecov spoločne so sýto fialovými a bielymi kosatcami.

Aj milovníci výhľadov si tu prídu na svoje. Z vrcholových častí sa otvára krásny výhľad na tajuplné lesné zákutia, na rakúske Moravské pole, zrúcaninu hradu Devín či zámok Schloss Hof. Na vrchole sa nachádza aj areál bývalých vojenských kasární.

Na samotný vrchol Devínskej Kobyly nevedie značkovaný turistický chodník. Jej svahy vrátane územia prírodnej rezervácie sú veľmi dobre prístupné chodníkmi z Devína, Devínskej Novej Vsi či Dúbravky. Zaujímavá je určite aj prechádzka Náučným chodníkom Devínska Kobyla E2, ktorý je sprevádzaný piatimi informačnými tabuľami, či geologickým múzeom v bývalom lome.

ubytovanie Bratislava
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.18946, 16.99491)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Devínska Kobyla - 514 m n. m.

1.8 km
Dúbravská kaverna 2
Múzeá a história

Pre všetkých zvedavcov a nadšencov histórie prvej a druhej svetovej vojny, odporúčame zavítať do Dúbravky. V miestnom lese je ukrytých hneď niekoľko kaverien (bunkrov z p...

Bratislava - Dúbravka
2.0 km
Sandberg
Turistika

Sandberg je pieskovcový vrch nachádzajúci sa v Devínskej Novej Vsi. Pre obyvateľov mesta Bratislava je to vynikajúce oddychové a výletné miesto, ktoré ponúka kúsok unikát...

Bratislava - Devínska Nová Ves
2.1 km
Hrad Devín
Zrúcaniny

Devínsky hrad patrí k hlavným atrakciám mesta Bratislava. Táto očarujúca hradná ruina sa týči na vysokom brale nad sútokom riek Dunaja a Moravy.

Devínsky hrad spolu s Ni...

Bratislava - Devín
2.8 km
Streľba na krytej strelnici
Iné atrakcie

Doprajte si pocit ako v akčnom filme a zastrieľajte si ozajstnou zbraňou na terč v krytej strelnici v Bratislave. Máte na výber rôzne typy pištolí alebo kalašnikov. Bezpe...

Bratislava - Dúbravka
4.1 km
Letné kúpalisko Lamač
Kúpanie

Letné kúpalisko Lamač je po rekonštrukcii znovu otvorené a pripravené ponúknuť svojim návštevníkom letné osvieženie a relax.

Areál kúpaliska je síce menší, ale plne vyho...

Bratislava - Lamač
4.6 km
Kúpalisko Rosnička
Kúpanie

Letné kúpalisko Rosnička nájdete v príjemnom, lesmi obkolesenom prostredí medzi mestskými časťami Dúbravka a Karlova Ves.

V ponuke kúpaliska sú tri bazény -- 50m veľký b...

Bratislava - Dúbravka
4.8 km
Krytá plaváreň Iuventa
Kúpanie

IUVENTA je centrum pre voľnočasové aktivity detí a mládeže, spravovaná Ministerstvom školstva Slovenskej Republiky. V priestoroch centra sa nachádza krytá plaváreň, ktorá...

Bratislava - Staré Mesto
6.0 km
Kačín
Turistika

Výletu na Kačín sa potešia najmä bikery alebo "kočíkoví maniaci", ktorým neprekáža tlačiť kočík dokopca. Na Kačíne na vás čaká pekné detské ihrisko s ohniskami a určite t...

Bratislava - Lamač