Kontakt
  • Veľké Lovce 450, Veľké Lovce
Popis atrakcie

V očarujúcej dedinke Veľké Lovce stojí tradičný, viacgeneračný, hlinený gazdovský dom, ktorý je ukážkovým príkladom šikovnosti a nápaditosti jeho majiteľa, pána Galbavého. Pôvodný gazdovský dom zrekonštruoval, pričom zanechal pôvodnú architektúru, vrátane použitia pôvodných prírodných materiál.

Gazdovský dom je dnes malým súkromným múzeom, v ktorom si návštevníci môžu pozrieť, ako sa žilo v minulosti. Dom je zariadený tradičným dobovým nábytkom, doplnkami ako aj tradičnými pracovnými nástrojmi. K najcennejším exponátom patrí drevená truhlica na múku z roku 1908 alebo železný pekáč na výrobu vianočných oblátok z obdobia, kedy ešte v obci nebola elektrina.

Dom ľudového bývania je často využívaný aj počas kultúrnych podujatí organizovaných obcou. Typickým príkladom sú fašiangové slávnosti. Podujatie je realizované v autentickom prostredí, kde vystupujú ľudia v tradičnom ľudovom odeve. Je tiež dobrým príkladom ako priblížiť zvyky, tradície, hmotnú i duchovnú kultúru našich predkov pre širokú verejnosť, ako aj najmladším generáciám.

V prípade záujmu o prehliadku Domu ľudového bývania je potrebné sa vopred telefonicky ohlásiť.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Veľké Lovce
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.06213, 18.33811)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Dom ľudového bývania Veľké Lovce

4.0 km
Ranč Trilobit
Kone, jazdectvo

Ranč Trilobit sa nachádzav obci Čechy, asi 10 km južne od termálneho kúpaliska Podhájska .

Rodinný ranč je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí hľadajú útočisko pred upo...

Čechy
4.2 km
Termálne kúpalisko Podhájska
Kúpanie

Termálne kúpalisko Podhájska má jedinečnú liečivú geotermálnu vodu. Táto unikátna voda, zložením podobná vode Mŕtveho mora, vyslúžila stredisku prezývku "slovenské Mŕtve ...

Podhájska
9.6 km
Slovenská Trója - Zámeček
Múzeá a história

Vedeli ste o tom, že aj Slovensko má svoju vlastnú Tróju? Tento názov nesie nový "Archeopark", vybudovaný v lokalite Zámeček neďaleko Nitrianskeho Hrádku.

Lokalita je pr...

Šurany
10.0 km
Súkromný rybník Mederčina
Iné atrakcie

Areál súkromného rybníka Mederčina predstavuje vynikajúce miesto pre Vaše obľúbené športové aktivity a zároveň miesto, kde môžete tráviť voľný čas s rodinou, alebo priate...

Šurany - Nitriansky Hrádok
10.3 km
Socha Hrádockej Venuši
Technické pamiatky

Sochu Hrádockej Venuši si viacerí z vás asi budú pamätať najmä z mince v hodnote dvoch slovenských korún. Hrádocká Venuša je vlastne prvou nájdenou neolitickou soškou, kt...

Šurany
11.0 km
Tona Beach
Kúpanie

Tona Beach je rekreačný areál nachádzajúci sa na okraji mesta Šurany. Vyznačuje sa vodnou plochou (prírodným jazerom), ktorá je obklopená pieskovou a štrkovou plážou.

Vo...

Šurany
11.5 km
Synagóga - Mestské múzeum
Múzeá a história

Ortodoxná synagóga v Šuranoch patrí medzi skvosty synagogálnej architektúry na Slovensku. Šurianska židovská komunita ju postavila v roku 1916. V priebehu 90. rokov 20. s...

Šurany
11.6 km
Farský kostol sv. Štefana Prvomučeníka
Sakrálne pamätihodnosti

Dominantou mesta Šurany je veľký dvojvežový kostol zasvätený prvému kresťanskému mučeníkovi, sv. Štefanovi. Nachádza sa v samotnom srdci mesta, obkolesený zeleňou.

Kosto...

Šurany