Kontakt
  • GPS: 48.64865, 19.15527
Popis atrakcie

Unikátny drevený kostolík sa nachádza sa neďaleko Banskej Bystrice. Nie je tradičným dreveným kostolíkom, a preto púta pozornosť mnohých turistov. Ide o artikulárny evanjelický kostol v Hronseku.

Zaraďuje sa medzi unikátne drevené kostoly, ktoré sú pozoruhodné nielen architektúrou, ale aj svojou technológiou výstavby. Je postavený iba z dreva a pri ich stavbe dokonca neboli použité ani žiadne kovové klince.

Aj keď sa vám to na prvý pohľad možno nebude zdať, v jeho interiéri sa nachádza až 1100 miest na sedenie, a každé miesto má dokonalý výhľad na oltár. Kostolík v Hronseku má pôdorys do tvaru kríža a vojsť do vnútra môžete až piatimi vchodmi.

Oltár je obkolesený šesticou vymeniteľných obrazov, ktoré a osadzujú do spoločného rámu oltára podľa aktuálnej liturgie. Súčasťou kostola je aj zvonica, ktorá bola postavená v roku 1726 rovnako ako kostol. Okrem kostolíka môžete v obci navštíviť aj kaštieľ alebo vodný hrad.

V kostolíku sa každú nedeľu o 9,00 hodine konajú evanjelické služby Božie. Mimo letnej turistickej sezóny sa treba na prehliadku objednať vopred.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Hronsek
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.64865, 19.15527)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Drevený artikulárny kostol

4.1 km
Kúpele Sliač
Kúpanie

Kúpele Sliač sú historicky prvé kúpele na Slovensku, ktoré sú primárne určené na liečbu srdcovo -- cievnych ochorení. Kúpele sú situované v krásnej prírode, ohraničené pô...

Sliač
4.2 km
Letné termálne kúpalisko Sliač
Kúpanie

Letné termálne kúpalisko Sliač ponúka krásne a tiché prostredie, nádhernú prírodnú scenériu, letnú pohodu a rodinnú atmosféru.

Letné kúpalisko sa nachádza v prostredí kú...

Sliač
4.9 km
Jazdenie na farme Agrobell
Kone, jazdectvo

Jazdecký areál Agrobell je určený pre milovníkov koní bez ohľadu na vek a skúsenosti. Pod vedením našej inštruktorky sa naučíte ako sa ku koníkovi správať ako si ho pred ...

Sliač
5.7 km
Kaštieľ v Dolnej Mičinej
Hrady, zámky, kaštiele

Neďaleko Banskej Bystrice, v obci Dolná Mičiná stojí na návrší renesančný kaštieľ - kultúrna a historická pamiatka Slovenska.

Bol postavený v druhej polovici 16. storoči...

Dolná Mičiná
6.0 km
Arborétum Borová hora
Zoológia a botanika

Ak chcete svoj voľný čas využiť nielen na prechádzku pomedzi záhony kvetov a aleje stromov, ale trošku sa i čo- to priučiť, navštívte Arborétum Borová hora.

Arborétum Bo...

Zvolen
6.0 km
Mičinské travertíny
Iné atrakcie

Mičinské travertíny sú národná prírodná pamiatka pri ceste medzi obcami Čerín a Dolná Mičiná. Patrí medzi významné travertínové lokality na Slovensku.

Okolo zo zeme vyvi...

Čerín
6.4 km
HolidayPark Kováčová
Kúpanie

Aquapark Kováčová sa nachádza severozápadne od kúpeľov. Je zásobovaný termálnou vodou z kúpeľného prameňa. Voda sa však musí pre jej vysokú teplotu schladzovať. Je otvore...

Kováčová
6.7 km
Kostol sv. Martina
Sakrálne pamätihodnosti

Dominantou obce Čerín je rannogotický kostol Sv. Martina zo začiatku 14. storočia. Je to jedna z najvzácnejších pamiatok na okolí Banskej Bystrice. Kostolík je zasadený d...

Čerín