Kontakt
  • GPS: 48.64865, 19.15527
Popis atrakcie

Unikátny drevený kostolík sa nachádza sa neďaleko Banskej Bystrice. Nie je tradičným dreveným kostolíkom, a preto púta pozornosť mnohých turistov. Ide o artikulárny evanjelický kostol v Hronseku.

Zaraďuje sa medzi unikátne drevené kostoly, ktoré sú pozoruhodné nielen architektúrou, ale aj svojou technológiou výstavby. Je postavený iba z dreva a pri ich stavbe dokonca neboli použité ani žiadne kovové klince.

Aj keď sa vám to na prvý pohľad možno nebude zdať, v jeho interiéri sa nachádza až 1100 miest na sedenie, a každé miesto má dokonalý výhľad na oltár. Kostolík v Hronseku má pôdorys do tvaru kríža a vojsť do vnútra môžete až piatimi vchodmi.

Oltár je obkolesený šesticou vymeniteľných obrazov, ktoré a osadzujú do spoločného rámu oltára podľa aktuálnej liturgie. Súčasťou kostola je aj zvonica, ktorá bola postavená v roku 1726 rovnako ako kostol. Okrem kostolíka môžete v obci navštíviť aj kaštieľ alebo vodný hrad.

V kostolíku sa každú nedeľu o 9,00 hodine konajú evanjelické služby Božie. Mimo letnej turistickej sezóny sa treba na prehliadku objednať vopred.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Hronsek
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.64865, 19.15527)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Drevený artikulárny kostol

0.2 km
Kaštieľ v Hronseku
Hrady, zámky, kaštiele

Najvýznamnejšou historickou pamiatkou obce Hronsek je tunajší barokový kaštieľ s nárožnými baštami. Kaštieľ pochádza z roku 1775 a je umiestnený v prekrásnej záhrade, kde...

Hronsek
4.1 km
Kúpele Sliač
Kúpanie

Kúpele Sliač sú historicky prvé kúpele na Slovensku, ktoré sú primárne určené na liečbu srdcovo -- cievnych ochorení. Kúpele sú situované v krásnej prírode, ohraničené pô...

Sliač
4.2 km
Letné termálne kúpalisko Sliač
Kúpanie

Letné termálne kúpalisko Sliač ponúka krásne a tiché prostredie, nádhernú prírodnú scenériu, letnú pohodu a rodinnú atmosféru.

Letné kúpalisko sa nachádza v prostredí kú...

Sliač
4.9 km
Jazdenie na farme Agrobell
Kone, jazdectvo

Jazdecký areál Agrobell je určený pre milovníkov koní bez ohľadu na vek a skúsenosti. Pod vedením našej inštruktorky sa naučíte ako sa ku koníkovi správať ako si ho pred ...

Sliač
5.2 km
Pamätník obetiam fašizmu v Kremničke
Múzeá a história

Mestská časť Banskej Bystrice - Kremnička má za sebou krutú a tragickú históriu. Práve tu sa počas drohej svetovej vojny odohral tzv. masaker v Kremničke, ktorý predstavu...

Banská Bystrica
5.7 km
Kaštieľ v Dolnej Mičinej
Hrady, zámky, kaštiele

Neďaleko Banskej Bystrice, v obci Dolná Mičiná stojí na návrší renesančný kaštieľ - kultúrna a historická pamiatka Slovenska.

Bol postavený v druhej polovici 16. storoči...

Dolná Mičiná
6.0 km
Arborétum Borová hora
Zoologické a botanické záhrady

Ak chcete svoj voľný čas využiť nielen na prechádzku pomedzi záhony kvetov a aleje stromov, ale trošku sa i čo- to priučiť, navštívte Arborétum Borová hora.

Arborétum Bo...

Zvolen
6.0 km
Mičinské travertíny
Iné atrakcie

Mičinské travertíny sú národná prírodná pamiatka pri ceste medzi obcami Čerín a Dolná Mičiná. Patrí medzi významné travertínové lokality na Slovensku.

Okolo zo zeme vyvi...

Čerín