Popis atrakcie

Pri obci Rožňavské Bystré sa nachádza prírodná rezervácia Gerlašské skaly. Práve tieto veľmi esteticky pôsobiace skalné útvary a jaskyne sú predmetom ochrany. Gerlašské skaly predstavujú bizarný geomorfologický skalný útvar so skalnými stenami, terasami a sutinami. Mohutné skaly obkolesuje hustý bukový les a pasienky.

Neodmysliteľnou súčasťou tejto prírodnej rezervácie je Gerlašská skala. Je to planinový vrch vo výške 752 m n. m., ktorý ponúka nádherný výhľad do rozľahlého okolia. Za dobrého počasia a s bystrým okom je možné vidieť až končiare Vysokých Tatier.

Lokalita je okrem dobrej turistiky známa aj výskytom zriedkavých vzácnych spoločenstiev živočíchov či rastlín. Aj vzhľadom na to, tu platí najvyšší 5. stupeň ochrany.

Pod Gerlašskými skalami, konkrétne na Plešiveckej planine, sa nachádza množstvo jaskýň. Najznámejšia z nich je jaskyňa Šingliarova priepasť, ktorej vchod sa nachádza v západnej časti Gerlašských skál pod vysokým skalným bralom.

Na Gerlašské skaly vedú turistické značkované trasy z obce Rakovnica (zelená 2,15 hod.) a z obce Štítnik (modrá -- 1,45 hod.).

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Rožňavské Bystré
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.65695, 20.42425)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Gerlašské skaly

4.5 km
Ranch Wattani
Kone, jazdectvo

Krásne prostredie Slovenského krasu vytvorili ideálne podmienky pre vznik rozľahlého areálu Rancha Wattani.

Toto útulné a oddychové miesto nájdete v obci Rudná pri meste...

Rudná
5.8 km
Konský Dvor
Kone, jazdectvo

Agroturistické zariadenie Konský dvor sa nachádza v obci Brzotín, asi 4 km od mesta Rožňava. Areál je obkolesený vrcholkami národneho parku Slovenský Kras.

Návštevníkom ...

Brzotín
7.3 km
Kúpalisko Rožňava
Kúpanie

Letné kúpalisko v Rožňave svojim návštevníkom môže ponúknuť krásne a tiché prostredie a pravú letnú pohodu pod holým nebom.

V rozľahlom areáli sú vybudované štyri bazény...

Rožňava
7.4 km
Brzotínske skaly
Turistika

Ak zavítate do mesta Rožňava, vedzte, že Vás očarí nielen jeho historické jadro, ale aj jedinečná príroda, ktorá sa okolo mesta lákavo vinie. Iba kúsok od nej, presnejšie...

Brzotín
7.8 km
Banícke zážitkové centrum Sentinel
Múzeá a história

Zážitkové centrum Sentinel bolo vytvorené rekonštrukciou objektov Baníckeho múzea v Rožňave. Jeho areál zahŕňa Expozíciu baníctva a hutníctva Gemera, expozíciu Čas pary v...

Rožňava
7.9 km
Historická expozícia Baníckeho múzea
Múzeá a história

V samom srdci Rožňavy sa nachádza historická expozícia baníckeho múzea, ktorá je umiestnená v atraktívnej budove bývalej Markovej manufaktúry na výrobu kože. Táto manufak...

Rožňava
8.0 km
Galéria Baníckeho múzea
Múzeá a história

Galéria sídli v meštianskom dome v centre Rožňavy, ktorého pôvod siaha až do konca 15. storočia. Tento dom je súčasťou radovej zástavby na námestí, ktoré je prevažne hist...

Rožňava
8.0 km
Galéria Baníckeho múzea
Múzeá a história

Na Baníckom námestí v historickej budove meštiackeho domu z 15. storočia sídli Galéria Baníckeho múzea.

Pravidelne sa tu konajú krátkodobé tu výstavy, tvorivé dielne, m...

Rožňava