Popis atrakcie

Turisticky nesmierne atraktívny a zároveň i najvýchodnejší vrch Vysokých Tatier nesie názov Jahňací štít. Spoznáte ho ľahko. Jahňací štít je charakteristický tým, že z neho vybiehajú štyri hrebene, ktoré sa hrdo týčia k oblakom.

Výstup na vrchol je spestrený krásnou vysokohorskou prírodou a bohémskymi výhľadmi do diaľav. Na Jahňací štít môžete štartovať hneď z niekoľkých východiskových bodov.

Ak vám srdce zaplesá po tej najfrekventovanejšej trase, kde stretne turistov v hojnom počte, určite svoju púť začnite z autobusovej zastávky Biela voda smerom na Chatu pri Zelenom plese.

Pred samotným výstupom na štít, pri prechode cez Kolový priechod, je chodník náročnejší a vedú ním reťaze. Odmenou, za zhruba 2h trvajúci výstup, vám budú pôsobivé výhľady na okolité doliny a štíty.

Ako prvé určite zazriete Lomnický štít, Pyšný štít, Kolový štít, no bystrému oku neuniknú ani ďalšie hrebene.

Zaujímavosťou je, že prvý známy výstup na Jahňací štít sa pripisuje anglickému cestovateľovi Robertovi Townsonovi. Náročnosť, ale i statnosť skál Jahňacieho štítu, prvý krát v roku 1911 okúsili aj zimní horolezci.

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.21961, 20.20824)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Jahňací štít

0.5 km
Belasé pleso
Turistika

Vysoké Tatry sú plné krásnych turistických chodníkov, po ktorých denne prejde množstvo zdatných aj menej zdatných slovenských, ale i zahraničných turistov.

Ak patríte ku ...

Ždiar
1.4 km
Zelené pleso
Turistika

Rozprávkovej Doline Zeleného plesa kraľuje trblietavé Zelené pleso s romantickou atmosférou, ktoré patrí k najkrajším v celom národnom parku.

Zelené pleso je obkolesené m...

Tatranské Matliare
1.4 km
Chata pri Zelenom plese
Turistika

Chata pri Zelenom plese stojí v nádhernom prostredí doliny Zeleného plesa v srdci Vysokých Tatier. Najjednoduchší a nenáročný prístup je cez dolinu Bielej vody.

Scenériu ...

Tatranské Matliare
2.6 km
Sedlo pod Svišťovkou
Turistika

Sedlo pod Svišťovkou (2 023 m n.m.) je plytké trávnato – skalnaté sedlo kúsok pod Veľkou Svišťovkou. Prechádza ním známa Tatranská magistrála (červená značka). Zo Sedla p...

Tatranská Lomnica
2.7 km
Lomnický štít
Iné atrakcie

Dotknite sa oblakov, pocíťte voľnosť a spoznajte krásy tatranských štítov. Lomnický štít je druhým najvyšším štítom Vysokých Tatier a medzi domácimi i zahraničnými turist...

Tatranská Lomnica
3.9 km
Skalnaté pleso
Iné atrakcie

Majestátne Tatry ukrývajú množstvo prírodných úkazov, ktoré sa stali obľúbenými turistickými miestami. Presne takým čarovným miestom je aj Skalnaté pleso. Kto ho nenavští...

Tatranská Lomnica
4.2 km
Skalnatá chata
Turistika

Viac ako 175 rokov stojí na jednom mieste, učupená pod obrovským balvanom zvaným Ohnisko, vysokohorská Skalnatá chata s nádychom histórie.

Nachádza sa neďaleko Skalnaté...

Tatranská Lomnica
5.2 km
Zamkovského chata
Turistika

Krásna a veľmi útulná vysokohorská chata, ktorá sa môže popýšiť výhodnou polohou. Zamkovského chata totiž stojí na križovatke viacerých frekventovaných turistických trás,...

Starý Smokovec