Kontakt
Popis atrakcie

Kúpalisko v Považskej Bystrici sa nachádza na sídlisku Lány. V pomerne novovybudovanom areáli sa nachádzajú dva bazény, jeden plavecký s dĺžkou 44m a druhý detský bazén s tobogánom, ktorý je najväčšou atrakciou kúpaliska.

Voda je veľmi čistá, jej teplota je príjemne osviežujúca a pohybuje sa v rozpätí 20°C – 25°C. Areál letného kúpaliska disponuje aj detským ihriskom s hojdačkami, trampolínou a tiež plážovým ihriskom.

Na slnenie je určená trávnatá plocha s možnosťou zapožičania lehátok a slnečníkov.Pred slnečnými lúčmi sa môžete uchýliť aj do tieňa pod koruny stromov, kde sú umiestnené stoly s lavicami. Nechýbajú tu ani sociálne zariadenia, sprchy a šatne.

Návštevníci si môžu vychutnať jedlo formou rýchleho občerstvenia, osviežiť sa chladenými nápojmi alebo zmrzlinou. Pre ešte lepší zážitok ponúka termálne kúpalisko možnosť vyskúšať si populárny aquazorbing.

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.11216, 18.45141)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Kúpalisko Považská Bystrica

0.6 km
Príbeh Sherlocka Holmesa - úniková hra
Iné atrakcie

Escape Room je interaktívna zábavná hra, ktorú musíte zažiť. Možno budete mať pocit, že ste v obyčajnej izbe, no v skutočnosti sa s priateľmi nachádzate v reálnej dobrodr...

Považská Bystrica
1.6 km
Krytá plaváreň MŠK Považská Bystrica
Kúpanie

Moderná krytá plaváreň v Považskej Bystrici sa nachádza v športovom areáli MŠK, v tesnej blízkosti futbalového a zimného štadióna.

V bazénovej hale si nadšenci plávania ...

Považská Bystrica
3.7 km
Považský hrad
Zrúcaniny

Považský hrad bol postavený koncom 13. storočia ako odozva na vpád Tatárov na Slovensko a mal chrániť pod ním prechádzajúcu považskú cestu. Na hrade sa vystriedal rad maj...

Považské Podhradie
5.1 km
Manínska tiesňava
Turistika

Neďaleko mesta Považská Bystrica, v lone malebnej prírody, sa ruch veľkomesta stráca a mení sa na pokojnú a očarujúcu Manínsku tiesňavu.

Manínska tiesňava je národná prír...

Záskalie
5.7 km
Kostolecká tiesňava
Turistika

Kostolecká tiesňava (najväčší skalný previs), nazývaná tiež Strecha Slovenska, je približne 500 metrov dlhý kaňon tiahnuci sa neďaleko mesta Považská Bystrica v pohorí St...

Kostolec
6.4 km
Bosmany
Turistika

Aj keď je obec Kostolec svojou rozlohou maličká, jej príroda ukrýva mnoho jedinečných zákutí. Už z diaľky Vás bude na návštevu lákať nad dedinkou hrdo sa týčiace bradlo B...

Kostolec