Kontakt
  • Kúpele Bojnice, Bojnice
Popis atrakcie
Časová náročnosť je približne 2 hodiny.
Časová náročnosť je približne 2 hodiny.

Základom liečivých účinkov bojnických kúpeľov je prírodná a liečivá voda. Okrem termálnych prameňov sa používa na základnú kúpeľnú liečbu aj liečivé bahno. Termálne pramene spolu s wellness a saunovým svetom sú dokonalým spojením, vďaka ktorému nájdu návštevníci bojnických kúpeľov absolútny oddych. V kúpeľoch Bojnice sa však liečia aj choroby pohybového ústrojenstva a nervové choroby.

V kúpeľok sa môžete objednať na viacdenný kúpeľný pobyt alebo ich navšíviť jednorázovo a oddýchnuť si v jednom z termálnych bazénov či nechať sa hýčkať vo wellness.

Kúpeľní hostia môžu v Bojniciach navštíviť plážové kúpalisko, ale aj najstaršiu a najznámejšiu zoologickú záhradu na Slovensku. Bojnický zámok je navyše turisticky jedným z najnavštevovanejších kultúrnych pamiatok.

Ak si chcete posedieť v útulnej kaviarni a vychutnať si zákusok v cukrárni neďaleko kúpeľného parku s výhľadom na zlatú korunu rozprávkového zámku, vaše kroky by mali smerovať do Bojníc.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Bojnice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.77587, 18.57144)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Kúpele Bojnice

zľava
0.3 km
Wellness pobyt pre 2 osoby v hoteli Regia
Iné atrakcie

Romantický zámok, najrozľahlejšia ZOO, liečebné kúpele, množstvo útulných kaviarničiek, ale aj pulzujúci nočný život. Toto všetko a ešte viac sú Bojnice. Strávte pár dni ...

Bojnice
zľava
0.3 km
Senior wellness pobyt na 6 dní v hoteli Regia
Iné atrakcie

Príjemná prechádzka kúpeľným mestom, relax v bublinkách vírivky, uvoľnenie počas masáže a plný žalúdok vďaka polpenzii. Toto všetko a ešte viac na vás čaká v útulnom hote...

Bojnice
0.4 km
Termálne kúpalisko Čajka
Kúpanie

Termálne kúpalisko Čajka zaujme každého návštevníka nádhernou scenériou Bojnického zámku, ktorá sa snúbi s prírodnými krásami okolitého lesoparku.

V areáli kúpaliska je ...

Bojnice
0.6 km
Bojnický zámok
Hrady, zámky, kaštiele

Najromantickejší zámoček na Slovensku nehľadajte nikde inde ako v kúpeľnom mestečku Bojnice. Práve tam sa pôvabne týči nádherná historická stavba – Bojnický zámok. Tento ...

Bojnice
0.6 km
Sokoliari Aquila
Iné atrakcie

Preneste sa do čias kráľov, princezien, urodzenej šľachty a zručných sokoliarov. Ak sa chcete cítiť podobne ako v rozprávke Sokoliar Tomáš, zavítajte do Bojníc.

V Bojnic...

Bojnice
0.7 km
ZOO Bojnice
Zoologické a botanické záhrady

Národná zoologická záhrada Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. ZOO Bojnice leží v tesnej blízkosti romantického Bojnického zámk...

Bojnice
0.8 km
Únikové hry Mysterium
Iné atrakcie

Rozlúštite indície? Nájdete správne kľúče? Dostane sa von z uzamknutej miestnosti? Máte na to iba 60 minút!

Mysterium v Bojniciach vám predstavuje zábavné logické hry pr...

Bojnice
0.9 km
Escape Room - Záhada ružového pantera
Iné atrakcie

Najznámejší a najvzácnejší diamant na svete – ružový panter uložený v bojnickom múzeu bol ulúpený!

Všetky stopy vedú k svetoznámemu lovcovi umenia – Al Tornádovi, ktorý...

Bojnice