Kontakt
  • Osloboditeľov 131/4, Rajecké Teplice
Popis atrakcie

Kúpeľné mestečko Rajecké Teplice leží v údolí riečky Rajčianka. Už na prvý pohľad kúpele očaria každého návštevníka svojou unikátnou a majestátnou architektúrou, vďaka ktorej sú považované za najpríťažlivejšie slovenské kúpele.

Dokonalú atmosféru dotvára nádherné hornaté okolie a skalnaté hradby, ktoré sa hrdo pýšia nad kúpeľným mestečkom. Je to miesto, ktoré je vyhľadávané slovenskými aj zahraničnými návštevníkmi.

Rajecké kúpele vás prenesú do starovekých antických čias a ponúknu vám dokonalý relax. Na liečbu sa využívajú miestne prírodné teplé minerálne pramene s teplotou vody okolo 38°C.

Neoddeliteľnou súčasťou liečby a regenerácie sú aj relaxačné procedúry masáže, podvodné masáže, teplé zábaly, voňavé kúpele, sauny a množstvo iných procedúr, ktoré sa dajú zakúpiť v balíkoch i jednotlivo.

Komplex kúpeľov je tvorený vnútornou ako aj vonkajšou časťou s bazénmi. Unikátnym a veľmi atraktívnym je bazén pod bralom, ktorý je lemovaný prírodným kameňom s padajúcim vodopádom. Bazén je ideálny pre rodiny s deťmi.

V priestoroch vodného sveta máte možnosť občerstviť sa pripravenými jedlami, posedieť v bufete alebo oddychovať na ležadlách, ktoré sú vždy pripravené pre kúpeľných hostí.

Dámy sa potešia estetickému štúdiu APHRODITE BEAUTY, kde sa o vás postará profesionálny beauty team.

V súčasnosti sa v kúpeľoch liečia choroby pohybových ústrojov, chrbticové bolestivé syndrómy, chronické zápaly šliach, poúrazové a pooperačné stavy, nervové ústrojenstvo a choroby z povolania.

ubytovanie Rajecké Teplice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.12945, 18.68234)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Kúpele Rajecké Teplice

0.6 km
Farma SAVAJA
Kone, jazdectvo

Milujete prírody a zvieratká? Chcete si oddýchnuť a popritom sa aj dobre zabaviť? Navštívte pravú slovenskú Farmu SAVAJA v krásnej rajeckej prírode. Je to ideálne miesto ...

Rajecké Teplice
1.5 km
Skalky
Turistika

Do Rajeckých Teplíc väčšina návštevníkov chodí hlavne kvôli wellnessu, termálnym kúpeľom či príťažlivej kultúre. Avšak k Rajeckým Tepliciam neodmysliteľne patrí i prekrás...

Rajecké Teplice
1.6 km
Poluvsianska skalná ihla
Turistika

Jeden z najkrajších a tiež nezvyčajných skalných útvarov nájdete medzi obcami Poluvsie a Porúbka. Pre svoj vzhľad a majestátne rozmery, bol v roku 1965 vyhlásený za chrán...

Poluvsie
2.7 km
Slnečné skaly
Turistika

Ak ste niekedy prechádzali hlavným ťahom medzi Žilinou a Prievidzou cez Rajeckú dolinu, určite ste si aj vy všimli zaujímavý prírodný výtvor, ktorý sa týči nad cestou spo...

Rajecká Lesná
3.5 km
Lietavský hrad
Zrúcaniny

Zrúcanina Lietavského hradu sa nachádza 10 km od krajského mesta Žilina na strmom hrebienku medzi obcami Lietava a Lietavská Svinná.

Lietavský hrad dal vystavať pravdep...

Lietava
4.0 km
Turská skala
Turistika

Turská skala je prírodná pamiatka na okraji obce Turie. Svojimi mohutnými bralami a sýtozelenými ihličnanmi lemuje štátnu cestu Žilina -- Rajec, ako i železničnú trať.

D...

Turie
4.5 km
Skalné kamenné dvojkreslo
Turistika

V lese ukryté, zeleňou obkolesené, tajomné kamenné dvojkreslo je miestnou atrakciou v obci Lietava. Každoročne priláka mnoho turistov, ktorí s údivom sledujú tento úžasný...

Lietava
4.6 km
Stratený budzogáň
Turistika

V Rajeckej doline, na svahu vrchu Žibrid sa nachádza bizarný prírodný úkaz - Skalný budzogáň. Existuje legenda, ktorá vysvetľuje jeho vznik - v minulosti na tomto svahu r...

Zbyňov