Popis atrakcie

Chýry o krásach Liptova presahujú hranice Slovenska. Jeho najväčším klenotom je Kvačianska dolina, ktorá je ponúka tvorí ideálny priestor na príjemnú prechádzku v malebnom, horskom prostredí.

Kvačiansku dolinu spestruje aj náučný chodník, ktorý prechádza aj susednou Prosieckou dolinou. Oddychový výlet nádhernou dolinou trvá približne 5 hodín.

Turistika v Kvačianskej doline je vhodná pre všetky tipy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko ide o nenáročnú trasu.

Do pamäti sa vám vryjú monumentálny skalný útvar Jánošíkova hlava, úzke a hlboké rokliny, prekrásne výhľady na dolinu či malebné Mlyny Oblazy, ktoré dotvárajú rozprávkovú atmosféru.

Do Kvačianskej doliny sa dostanete pohodlne autom, ktoré odparkujete na parkovisku. Odtiaľ miernym stúpaním sa môžete vydať v ústrety krás Kvačianskej doliny.

Rozvoj turizmu v Kvačianskej doline určite podporila aj vôbec prvá zabezpečená vyhliadka nachádzajúca sa na Malom Roháči. Odtiaľ je možné dovidieť na veľkú skalnú ihlu a na hornú časť doliny.

Rovnako ako iné doliny na Slovensku, aj v tej Kvačianskej sa stretnete s viacerými križovatkami chodníkov, ktoré vedú k ďalším prírodným úkazom. Väčšina z nich vás zdrží len pár minút, a preto sa určite oplatí na chvíľu zísť z hlavného chodníka.

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.18131, 19.53987)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Kvačianska dolina

1.7 km
Vodné mlyny Oblazy
Technické pamiatky

V Kvačianskej doline, na mieste zvanom Oblazy, sa nachádzajú dva vodné mlyny.

Horný mlyn – gejdošovský, bol postavený v prvej polovici 19. storočia obcou Sviňarky (dnešné...

Kvačany
1.8 km
Ráztocká dolina
Turistika

Viete, kde sa nachádza jedna z najkrajších dolín na Slovensku? Je ňou Kvačianska dolina v Chočských vrchoch.

Jej najkratšia vetva, Ráztocká dolina, je nesmierne pôsobivá...

Veľké Borové
1.9 km
Ráztocký vodopád
Vodopády

Ráztocký vodopád leží v dolnej časti Ráztockej doliny približne 60 m od ústia Ráztockej doliny do Kvačianskej doliny.

Krátka, ale pôsobivá kaňonovitá vápencová Ráztocká d...

Veľké Borové
3.8 km
Vodopád Červené piesky
Vodopády

Vodopád Červené piesky je jeden z najkrajších vodopádov na Slovensku. Z rázcestia Vidová v Prosieckej doline vedie krátky chodník do slepej dolinky Červené piesky, kde sa...

Prosiek
3.9 km
Borovica lesná - strom roku 2004
Zoológia a botanika

Táto borovica lesná, rastúca vedľa cesty do Veľkého Borového, vyhrala v roku 2004 súťaž o strom roku. Jej vek sa odhaduje na úctihodných 250 až 350 rokov.

Veľké Borové
4.0 km
Prosiecka dolina
Turistika

Prosiecka dolina patrí pod národnú prírodnú rezerváciu Prosiecka a Kvačianska dolina. Patrí medzi turistami najvyhľadávanejšie doliny na Slovensku.

Vchádza sa do nej z d...

Prosiek
5.4 km
Babyland
Iné atrakcie

Navštívte detský raj na Liptove a objavte rozprávkové kráľovstvo pre malých aj veľkých. Najväčšie detské ihrisko, ktoré je súčasťou Villa Betula Resortu, sa nachádza v kr...

Liptovská Sielnica
5.7 km
Čerenová skala
Turistika

Čerenová skala sa nachádza v Chočských vrchoch nad Liptovskou Annou. Nie je to veľmi výrazný kopec ale na jeho vrchole sa však nachádza skalná plošinka, z ktorej sa Vám n...

Liptovská Anna