Popis atrakcie

Druhý najvyšší vrch Kysuckej vrchoviny – Ľadonhora, je ako stvorený na turistiku v každom ročnom období. Nie až tak vysoký, zato ale strmí kuželovitý vrch, je celý husto porastený bukovými lesmi. Jeho svahy sa rozprestierajú nad obcou Horný Vadičov, neďaleko Kysuckého Nového Mesta.

Aj keď Ľadonhora nepatrí k tradičným masovým turistickým oblastiam, svojou krásou ako i pestrosťou krajiny vás milo prekvapí. Navyše spomínané strmé svahy preveria vašu kondíciu. Na pomerne krátkom úseku budete musieť zdolať viac ako 400 výškových metrov.

Vrchol Ľadonhory kvôli hustému bukovému porastu neposkytuje výhľadu. Nemusíte však zúfať, tesne pod vrcholom sú pasienky, z ktorých je krásny výhľad do doliny, na obec, ale i okolité vrchy. Výhľad sa vám otvorí aj zo západného hrebeňa.

Túra je relatívne krátka a zaberie vám približne 3 – 4 hodiny. Ak ste na strmé stúpanie zvyknutí, výstup na Ľadonhoru nebude pre vás žiaden problém. Východiskovým bodom pre výstup býva tradične obec Horný Vadičov - časť Kubaščikovci (cca 2 km).

ubytovanie Horný Vadičov
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.28139, 18.8784)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Ľadonhora - 999 m n. m.

1.3 km
Snow Sun Vadičov
Lyžovanie

Rekreačné stredisko Vadičov sa nachádza v turisticky atraktívnej oblasti Kysúc. Začiatočníci a mierne pokročilí lyžiari môžu využiť dva vleky Poma (650 m) a pre deti je p...

Horný Vadičov
4.7 km
Lyžiarske stredisko Veľké Ostré
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Veľké Ostré leží 5 km východne od Kysuckého Nového Mesta - na južnom svahu vrchu Veľké Ostré.

Návštevníci tu nájdu 2 vleky vhodné predovšetkým pre re...

Lopušné Pažite
6.0 km
Lyžiarske stredisko Straník
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Straník sa nachádza asi 3 km od Žiliny v mestkej časti Zástranie. V areáli strediska sa nachádzajú 2 vleky s celkovou prepravnou kapacitou 1300 osôb z...

Žilina
6.1 km
Straník
Turistika

Ak sa nachádzate niekde v okolí Žiliny, vynikajúcim tipom na menší výlet je vrch Straník.

Najlepšia trasa vedie sem z obce Zástranie. Zo Žiliny je táto obec dostupná aj ...

Žilina - Zástranie
8.3 km
Slovenský orloj
Iné atrakcie

Pražský orloj ste už možno videli. No videli ste ten slovenský? Príďte sa pozrieť do obce Stará Bystrica, kde sa zrodil prvý orloj na Slovensku, ktorý je zároveň aj najvä...

Stará Bystrica
8.3 km
Zverinec na Ranči pri Žiline
Iné atrakcie

Ranč sa nachádza 5 km od Žiliny pri hlavnej ceste smerom na Čadcu v tesnej blízkosti Kysuckej brány. Je priamo pod lesom a má i vlastný rybníček.

V areáli ranča sa nachá...

Žilina
8.3 km
Rozhľadňa na vrchu Bobovec
Rozhľadne

V Bystrickej doline sa rozprestiera neveľká dedinka Stará Bystrica, ktorá oplýva nielen svojou malebnosťou, ale aj rozprávkovou rozhľadňou.

Rozhľadňa stojí na vrchu Bobo...

Stará Bystrica
8.7 km
Belské skaly
Turistika

V blízkom okolí Žiliny je mnoho pekných miest, ktoré oplývajú prírodnými krásami. Jedným z nich sú i Belské skaly, ktoré sú medzi turistami všetkých vekových kategórii ve...

Belá