Kontakt
  • Záhorácka ulica 1919, Malacky
Popis atrakcie

Ak túžite spoznať ľudovú kultúru a tradície južného Záhoria, Múzeum Michala Tillnera, je to pravé miesto pre vás. Nachádza sa v Malackách v budove Mestského centra kultúry na Záhoráckej ulici.

Toto múzeum bolo založené v roku 1975 z podnetu akademického maliara Michala Tillnera a v tom čase bolo umiestnené v zrekonštruovanom objekte vodného mlyna.

V múzeu sa nachádzajú zbierkové etnografické, umelecké predmety a archiválie. V úvode expozície vás uvíta obrazová a textová dokumentácia k histórii plaveckého panstva, mesta Malaciek, remeslá, kultúra a život v meste koncom 19. a začiatkom 20. storočia.

Centrom expozície je zaujímavá záhorácka izba, ktorá približuje spôsob ľudového bývania v minulosti spolu so zariadením zariadenie. Nejeden milovník rezbárskej výroby určite ocení hladkosť a precíznosť spracovania jednotlivých kusov historického dreveného nábytku i účelových zariadení.

Pod múzeum patrí aj vysunutá expozícia - Krypty pod františkánskym kostolom Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, ktorú je možné navštíviť po telefonickej alebo e-mailovej objednávke minimálne jeden deň vopred.

ubytovanie Malacky
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.43947, 17.01294)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Múzeum Michala Tillnera

0.1 km
Kostol Najsvätejšej Trojice
Sakrálne pamätihodnosti

Farský kostol Najsvätejšej Trojice sa nachádza v Malackách. Je jednou z najstarších zachovaných stavieb v Malackách. Kedysi predstavoval samotné centrum Malaciek.

Kostol...

Malacky
0.6 km
Plaváreň Malina
Kúpanie

Krytá plaváreň Malina je dominantou mesta Malacky. Nachádza sa v budove mestskej športovej haly, ktorá je primárne určená pre rekreačné plávanie širokej verejnosti, ale j...

Malacky
0.6 km
Františkánsky kláštor a kostol
Sakrálne pamätihodnosti

Očarujúcu sakrálnu pamiatku, Františkánsky kláštor a kostol, nájdete v Malackách. Na mieste dnešného františkánskeho kostola však najskôr stál renesančný kaštielik. Ten b...

Malacky
0.6 km
Kaplnka Svätých schodov
Sakrálne pamätihodnosti

Kaplnka Svätých schodov bola postavená na príkaz Pavla Pálfiho spolu s kláštorom. Sväté schody sú na svete troje. V Ríme sa nachádzajú pôvodné, po ktorých kráčal Kristus ...

Malacky
0.6 km
Malacká synagóga
Sakrálne pamätihodnosti

Možno ani neviete, no aj na Slovensku môžete nájsť synagógy. A vôbec ich nie je málo. Mnohé z nich sú v zachovalom stave a pre ich vzácnu architektonickú hodnotu sú zapís...

Malacky
1.4 km
Malacký kaštieľ
Hrady, zámky, kaštiele

Pálfiovský kaštieľ je kultúrno-historická pamiatka celoslovenského významu zaevidovaná v súpise pamiatok. Nachádza sa nachádza v zámockom parku mesta Malacky.

Kaštieľ po...

Malacky
1.4 km
Letné kúpalisko Malacky
Kúpanie

Miestne letné kúpalisko v Malackách začína svoju sezónu pravidelne v mesiaci jún a končí ju zvyčajne na konci letných prázdnin.

Postupne revitalizovaný areál ponúka návš...

Malacky
8.6 km
Bio Bazén Borovica
Kúpanie

Bio bazén Borovica sa nachádza na Kamennom Mlyne v krásnom prostredí borovicových lesov. Je špecifický tým, že nie je čistený chemicky, ale prírodne iba len vodnými rastl...

Plavecký Štvrtok