Kontakt
  • Rybníčky, Bojnice
Popis atrakcie

Podniknite so svojimi ratolesťami výlet do dávneho praveku a objavte jeho tajné zákutia. Originálne Múzeum praveku je situované v centrálnej časti mestečka Bojnice.

Múzeum praveku je jediným svojho druhu na Slovensku. Nachádza sa v areáli tzv. Prepoštskej jaskyne, priamo na pôvodnom mieste, ktoré v dobe kamennej obýval neandertálsky človek.

Prepoštská jaskyňa sa nachádza uprostred divokej prírody, ktorá umocňuje tunajšiu atmosféru a dodáva celému múzeu autentický ráz. Zaujímavá expozícia múzea prenesie návštevníka niekoľko tisícročí späť -- do čias, kedy sa každý deň tvrdo zápasilo o holý život, do doby kamennej.

Celkový zážitok z prehliadky je počas dobrého počasia umocnené aj tým, že sa po stopách pravekých neandertálcov vydáte jednoducho bosými nohami. Vďaka tomu si vyskúšate nielen to, ako sa kedysi chodili pravekým ľuďom, ale zároveň urobíte niečo prospešné aj pre svoje zdravie.

Prehliadka je doplnená aj o pútavý výklad a zaujímavé artefakty, vďaka ktorým vstúpite do života neandertálcov, dozviete sa zaujímavé informácie o usporiadaní ich spoločnosti, spôsobe lovu či starostlivosti o praveký domáci kozub.

Múzeum praveku v Bojniciach ponúka aj skutočne atraktívnu nočnú prehliadku pri mihotavom svetle horiacich fakieľ, ktorá má svoje neopakovateľné čaro a tajomnú atmosféru.

Počas roka sa tu koná aj mnoho zaujímavých podujatí.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Bojnice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.77788, 18.58346)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Múzeum praveku

0.2 km
Únikové hry Mysterium
Iné atrakcie

Rozlúštite indície? Nájdete správne kľúče? Dostane sa von z uzamknutej miestnosti? Máte na to iba 60 minút!

Mysterium v Bojniciach vám predstavuje zábavné logické hry pr...

Bojnice
0.2 km
Gumi Land
Iné atrakcie

Gumi land v Bojniciach na ihrisku pod farou je malý zabavný park plný nafukovacich atrakcií, kde dosýta vybláznite a zaručene unavíte svoje deti. Za poplatok sú v ponuke ...

Bojnice
0.3 km
Pieskové sochy
Iné atrakcie

Navštívte jedinečnú výstavu pieskových hradov a zámkov. Očarí Vás spolu 9 hradov a 3 rozprávkové bytosti vyrobené z neuveriteľných 130 ton piesku.

Čakajú na Vás pieskové...

Bojnice
0.5 km
Bojnický zámok
Hrady, zámky, kaštiele

Najromantickejší zámoček na Slovensku nehľadajte nikde inde ako v kúpeľnom mestečku Bojnice. Práve tam sa pôvabne týči nádherná historická stavba – Bojnický zámok. Tento ...

Bojnice
0.6 km
Sokoliari Aquila
Iné atrakcie

Preneste sa do čias kráľov, princezien, urodzenej šľachty a zručných sokoliarov. Ak sa chcete cítiť podobne ako v rozprávke Sokoliar Tomáš, zavítajte do Bojníc.

V Bojnic...

Bojnice
0.6 km
ZOO Bojnice
Zoológia a botanika

Národná zoologická záhrada Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. ZOO Bojnice leží v tesnej blízkosti romantického Bojnického zámk...

Bojnice
zľava
0.7 km
Wellness pobyt pre 2 osoby v hoteli Regia
Iné atrakcie

Romantický zámok, najrozľahlejšia ZOO, liečebné kúpele, množstvo útulných kaviarničiek, ale aj pulzujúci nočný život. Toto všetko a ešte viac sú Bojnice. Strávte pár dni ...

Bojnice
zľava
0.7 km
Senior wellness pobyt na 6 dní v hoteli Regia
Iné atrakcie

Príjemná prechádzka kúpeľným mestom, relax v bublinkách vírivky, uvoľnenie počas masáže a plný žalúdok vďaka polpenzii. Toto všetko a ešte viac na vás čaká v útulnom hote...

Bojnice