Kontakt
  • GPS: 49.39444, 18.57659
Popis atrakcie

Vrch Živčáková, ako súčasť Turzovskej vrchoviny, sa rozprestiera nad obcou Korňa. Už od nepamäti tu na tomto mieste, v lese na strome, sa nachádzal obrázok Panny Márie, pri ktorom sa okolo prechádzajúci domáci zvykli modlievať.

Hovorí sa, že Hájnik Matúš Lašút mal na tomto mieste v roku 1958 videnie Panny Márie Lurdskej. Od tých čias sa sem ľudia chodili modliť jednotlivo, ale i vo väčších skupinách. Z miesta si zároveň odnášali vodu z neďalekého prameňa, ktorému ľudia pripisujú liečivé účinky.

Areál pútnického miesta Živčákovej je rozprestretý na lesnej čistinke v starom smrekovom lese. Stretá sa tu viacero chodníkov z Turzovky, Korne,Vysokej, či Kelčova, aby sem priviedli všetkých tých, ktorí sem prišli hľadať, prosiť, či ďakovať.

Centrom areálu je kaplnka Panny Márie. Skutočnou raritou miesta je detviansky kríž, ktorý Živčákovej venovali obyvatelia tejto rázovitej obce.

V kaplnke sa počas roka slúžia sväté omše a v jarnom a jesennom období sa na horu Živčáková konajú púte.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Korňa
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.39444, 18.57659)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Pútnické miesto Živčáková

1.9 km
Korňanský ropný prameň
Iné atrakcie

Región Kysúc oplýva európskym geologickým unikátom. Je ním Korňanský ropný prameň, ktorý predstavuje samovoľný povrchový výver ropy s občasnými výronmi samozapaľujúceho s...

Korňa
5.5 km
Mikovčákova rozhľadňa na Kamenitom
Rozhľadne

Vynikajúca turistika, krásna príroda a panoramatické výhľady na región Kysúc. To všetko môžete zažiť, ak sa vyberiete na Mikovčákovu rozhľadňuna Kamenitom.

Nachádza sa v...

Turzovka
5.9 km
Rozhľadňa na Luboch
Rozhľadne

Na prírodné krásy v chotári obce Veľké Rovné a jej blízkych i vzdialených lesov, lúk, či vrchov, sa môžete pozerať aj z výšky. Stačí, ak zdoláte neveľký vrch Luby. Práve ...

Vysoká nad Kysucou
7.2 km
Rozhľadňa Zarúbaná Kýčera
Rozhľadne

SAMOTNÁ ROZHĽADŇA JE V SÚČASNOSTI Z DÔVÔDU HAVARIJNÉHO STAVU NEPRÍSTUPNÁ.

Nevšedný názov, Zarúbaná Kýčera, nesie odlesnený kopec mimo hlavného hrebeňa Javorníkov, nachád...

Veľké Rovné
8.8 km
Rodný dom Jozefa Kronera
Iné atrakcie

Dom v ktorom sa narodil významný slovenský herec Jozef Kroner bol postavený v roku 1914 a slúžil ako strážny dom pre železničnú trať. V roku 2011 obec Staškov dom zrekonš...

Staškov
8.9 km
Ski Makov
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Makov je položené v nadmorskej výške 660 -- 948 m n.m. Zjazdovky sú stredne ťažkej a ľahkej obtiažnosti a ich celková dĺžka je 6 km. Sú pravidelne upr...

Makov
9.2 km
Klokočovské skálie
Turistika

V Turzovskej vrchovine učupená malebná obec Klokočov je obohatená o zaujímavý prírodný úkaz nazývaný Klokočovské skálie.

Na rozlohe približne 6 hektárov sa rozprestieraj...

Klokočov
11.3 km
Stajňa Happy Horse Raková
Kone, jazdectvo

Malebná kysucká obec Raková ponúka príjemne strávený voľný čas s koníkmi v areáli Stajňa Happy Horse na lúke za závodom AVC.

Na všetkých návštevníkov tu čaká 7 ušľachtil...

Raková