Kontakt
  • GPS: 48.87627, 20.29952
Popis atrakcie

Ranč pod Ostrou skalou leží na vstupe do národného parku Slovenský raj. Neďaleko neho sa nachádza svetoznáma Dobšinská ľadová jaskyňa. Krásne prostredie zaručí, že si tu perfektne oddýchnete.

Ranč ponúka výučbu jazdy na koni pre začiatočníkov aj pokročilých, pre náročnejších zákazníkov organizuje jedno aj viac dňové výlety v sedle koní s možnosťou táborenia v prírode.

Okrem divokej jazdy na koňoch máte možnosť turistických výletov do okolitej spanilej prírody, a vychutnávať si ticho horských lesov.

Tí, ktorí túžia spoznať tvrdú, ale vďačnú prácu na ranči, si môžu vyskúšať napríklad ošetrovanie koní, hovädzieho dobytka, rúbanie dreva a mnoho iného.

Ak nemáte strach z výšok, určite sa potešíte adrenalínovému lanovému parku Tarzánia, ktorý je prístupný hlavne počas leta.

K areálu ranča patrí aj ubytovacie zariadenie s apartmánmi a tiež reštaurácia v country štýle s tradičnými domácimi jedlami.

Počas leta ranč organizuje letný tábor kovbojské leto pre deti vo veku 8-15 rokov, ktorý je predovšetkým zameraný na starostlivosť a výučbu jazdy na koňoch, spoznávanie prírody, či športové hry.

Mapa
Turistická mapa (GPS 48.87627, 20.29952)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Ranč pod Ostrou skalou

1.7 km
Dobšinská ľadová jaskyňa
Jaskyne

Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Je zaradená do svetového prírodného dedičstva. V jaskyni môžete vidieť ľadové stalaktity, st...

Stratená
6.1 km
Vodná nádrž Palcmanská Maša
Kúpanie

Vodnú nádrž Palcmanská Maša by sme mohli nazvať aj rozprávkovou. Nachádza sa pri obci Dedinky, ktorá je významným strediskom cestovného ruchu južnej časti Slovenského raj...

Dedinky
6.1 km
Lyžiarske stredisko Vernár
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Vernár ponúka skvelú rodinnú lyžovačku pre náročných lyžiarov aj začiatočníkov. K dispozícii sú tri zjazdovky s umelým zasnežovaním o celkovej dĺžke 1...

Vernár
6.5 km
Ski Mlynky
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Mlynky - Biele Vody Vám ponúka upravenú zjazdovku, ktorú ocenia najmä nenároční lyžiari. Nechyba ani večerné lyžovanie pod umelým osvetlením a bežkári...

Mlynky
6.5 km
Prameň Hrona
Iné atrakcie

Rieka Hron je druhá najdlhšia slovenská rieka, aj preto si zasluhuje patričnú pozornosť. Hron meria 298 kilometrov, preteká iba územím Slovenska a v malej obci Kamenica n...

Telgárt
6.7 km
Tiesňava Veľký Sokol
Turistika

Veľkolepý skalný monument v Národnom parku Slovenský raj predstavuje tiesňava Veľký Sokol. Rozprestiera sa v centrálnej časti Slovenského raja, na západnom okraji planiny...

Hrabušice
7.1 km
Nálepkove vodopády
Vodopády

Jedna z najkrajších a na prechod menej náročných roklín v Slovenskom raji, Zejmarská roklina, je ozvláštnená zurčaním prekrásnych vodopádov -- Nálepkove vodopády.

Nálepk...

Mlynky - Biele Vody
7.2 km
Zejmarská roklina
Turistika

Ak ste na potulkách po Slovenskom raji, Zejmarskú roklinu by ste určite nemali vynechať. Taká nádherná príroda sa vidí len málokedy.

Divoký, členitý, ale vskutku očarujú...

Dedinky