Popis atrakcie

Viete, kde sa nachádza jedna z najkrajších dolín na Slovensku? Je ňou Kvačianska dolina v Chočských vrchoch.

Jej najkratšia vetva, Ráztocká dolina, je nesmierne pôsobivá. Táto kaňonovitá a vápencová dolina ponúka na jednom mieste monumentálne skaly, husté lesy, divoké vodopády a potoky, ktoré spoločne vytvárajú čarokrásnu a harmonickú scenériu.

V dolnej časti Ráztockej doliny leží Ráztocký vodopád obkolesený skalnatou tiesňavou.

Dolina je ideálna na nenáročnú turistiku v nádhernej prírode. Najjednoduchší prístup je po modrej značke z Veľkého Borového. Na výlet k nej sa môžete vybrať v akomkoľvek ročnom období.

Ak Vám samotná Ráztocká dolina nebude stačiť, pokojne si tento výlet jednoducho spojte s návštevou Kvačianskej doliny. Potom stačí zdoláte pár kopčekov a z drevených vyhliadok sa vám naskytne nádherný pohľad na svet okolo, ale i pod vami.

ubytovanie Veľké Borové
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.19714, 19.53958)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Ráztocká dolina

0.1 km
Vodné mlyny Oblazy
Technické pamiatky

V Kvačianskej doline, na mieste zvanom Oblazy, sa nachádzajú dva vodné mlyny.

Horný mlyn -- gejdošovský, bol postavený v prvej polovici 19. storočia obcou Sviňarky (dneš...

Kvačany
0.1 km
Ráztocký vodopád
Vodopády

Spanilý Ráztocký vodopád leží v dolnej časti Ráztockej doliny približne 60 m od miesta, kde od ústi Ráztocka dolina do Kvačianskej doliny. Krátka, ale pôsobivá kaňonovit...

Veľké Borové
1.8 km
Kvačianska dolina
Turistika

Chýry o krásach Liptova presahujú hranice Slovenska. Jeho najväčším klenotom je Kvačianska dolina, ktorá je ponúka tvorí ideálny priestor na príjemnú prechádzku v malebno...

Kvačany
2.7 km
Borovica lesná - strom roku 2004
Zoológia a botanika

Možno sa budete čudovať, ale aj naše najzastúpenejšie dreviny majú svoju vlastnú súťaž. Je ňou „Strom roka“. Ide o celoslovenskú súťaž, ktorej cieľom je upozorňovať na v...

Veľké Borové
2.8 km
Rozhľadňa na Súšave
Rozhľadne

Pri dedinkách Malé a Veľké Borové, presnejšie na vrchu Šúšava, sa týči drevená turistická rozhľadňa, ktorá vám ukáže krásy Liptova z výšky.

Rozhľadňa bola postavená v ro...

Veľké Borové
3.1 km
Prosečné - 1372 m n. m.
Turistika

Nad dedinkou Kvačany sa vypína majestátny vrch Prosečné, ktorý patrí medzi zaujímavé a turisticky atraktívne vrchy v pohorí Chočské vrchy. Je to vskutku mohutný bralnatý ...

Prosiek
4.3 km
Vodopád Červené piesky
Vodopády

Vodopád Červené piesky sa nachádza v prekrásnom prostredí Prosieckej doliny obkolesenej Chočskými vrchmi. Je považovaný za jeden z najkrajších vodopádov na Slovensku.

...
Prosiek
5.3 km
Prosiecka dolina
Turistika

Prosiecka dolina patrí pod národnú prírodnú rezerváciu Prosiecka a Kvačianska dolina. Patrí medzi turistami najvyhľadávanejšie doliny na Slovensku.

Vchádza sa do nej z d...

Prosiek