Popis atrakcie

Rekreačné stredisko Gazárka sa nachádza neďaleko obce Šaštín pri štrkoviskových jazerách. Všetky brehy jazier pokrýva piesočnatá pláž s bezproblémovým prístupom do vôd jazier.

V sezóne trvajúcej od mája do septembra sa tu môžete kúpať v čistej vode, člnkovať a bicyklovať na vodných bicykloch. Okrem toho jazerá poskytujú aj výborné podmienky na rybolov.

Deti tu nájdu kolotoče a šmykľavky s dopadom do jemného piesku. Pre športovcov sú vybudované ihriská na plážový volejbal a tenisové ihrisko. Samozrejmosťou je aj možnosť občerstvenia v stánkoch, bufetoch alebo posedenie v reštaurácii.

O tom, že v stredisku to naozaj žije, svedčia aj rôzne kultúrne a športové podujatia, ktoré sa tu pravidelne konajú počas leta.

Priamo v areáli sa nachádza niekoľko plne vybavených chatiek/bungalovov s možnosťou ubytovania. Nachádzajú sa tu aj sprchy s teplou vodou, WC a pitná voda.

Ak by ste si počas leta chceli dopriať letnú dovolenku na Slovensku, určite zamierte do tohto rekreačného strediska, nakoľko ponúka prírodné krásy nedotknutej prírody v CHKO Záhorie rozprestierajúce sa vôkol jazier.

Stredisko Gazárka je aj vynikajúcim východiskovým bodom pre turistiku, či cykloturistiku. Všade navôkol sa nachádzajú borovicové lesy a množstvo náučných chodníkov.

ubytovanie okres Senica
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.63124, 17.13923)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Rekreačné stredisko Gazárka

0.9 km
Bazilika Panny Márie v Šaštíne
Sakrálne pamätihodnosti

Pôvod národnej svätyne - baziliky Panny Márie Sedembolestnej v Šaštíne siaha do roku 1736, kedy začali terajšiu baziliku stavať podľa plánov Mateja Vépiho aj spolu priľah...

Šaštín - Stráže
4.4 km
Magic ranch Čáry
Kone, jazdectvo

Magic ranch Čáry je miesto, kde na vás čaká množstvo zábavy, kde aj dospelí okúsia, aké je to byť znova dieťaťom. Je to miesto, kde sa plnia sny.

Ranč ponúka jazdecký vý...

Čáry
15.6 km
Kúpele Smrdáky
Kúpanie

Kúpele Smrdáky ležia v idylickom náručí prírody Bielych Karpát, iba pár km od najbližšieho mesta Senica. Pri vstupe vás uvíta klasicistická budova, ktorá je symbolom kúpe...

Smrdáky
17.5 km
Plaváreň Senica
Kúpanie

Hľadáte skvelé miesto na plávanie a oddych, ktoré vám bude k dispozícií počas celého roka? Zamierte do senickej krytej plavárne, kde nájdete šport a relax na jednom miest...

Senica
18.0 km
Plavecký hrad
Zrúcaniny

Zrúcanina Plaveckého hradu sa nachádza nad obcou Plavecké Podhradie na kopci Pohanská na západnom úpätí Malých Karpát. Hrad vznikol predovšetkým ako kráľovská pohraničná ...

Plavecké Podhradie
18.5 km
Letné kúpalisko Senica
Kúpanie

Kúpalisko v Senici poskytuje relax v príjemnom prostredí, obklopenom tichým parkom, ktorý kúpalisko izoluje od mestského ruchu.

Návštevníkom je k dispozícii plavecký baz...

Senica
18.9 km
Veterný mlyn
Technické pamiatky

Veterný mlyn pri Holíči je jediný zachovaný veterný mlyn na Slovensku. Je kamenný s kruhovým pôdorysom a má tri podlažia. Postavený bol koncom 19. storočia.

Tento mlyn...

Holíč
19.2 km
Korlátka
Zrúcaniny

Korlátka je zrúcanina hradu z 13. storočia. Jeho úlohou bolo chrániť západné hranice Uhorska a strážiť tzv. Českú cestu (Via Bohemica). Táto obchodná cesta spájala Prahu ...

Cerová