Popis atrakcie
Časová náročnosť je približne 2 hodiny.
Časová náročnosť je približne 2 hodiny.

Prírodné kúpalisko Tona je rekreačný areál nachádzajúci sa na okraji mesta Šurany. Vyznačuje sa vodnou plochou (prírodným jazerom), ktorá je obklopená pieskovou a štrkovou plážou.

Voda v jazere je v porovnaní s inými prírodnými kúpaliskami síce chladnejšia, no zato je charakteristická svojou unikátnou čistotou. Kúpanie sa v jazere je však na vlastnú zodpovednosť, pretože voda nedosahuje požadovanú kvalitu.

Vodná plocha okrem kúpania a plávania umožňuje aj iné vodné aktivity, napríklad vodné bicyklovanie. Zároveň je aj rybárskym revírom a sú v ňom nasadené sumce, amury a kapry.

Prevádzkovateľ rekreačného areálu nezabúda ani na detských návštevníkov, a preto je tu pripravené je aj detské ihrisko vybavené šmýkačkami a preliezkami.

Nachádza sa tu požičovňa vodných bicyklov a športových potrieb, priestor pre stanovanie a karavany, niekoľko stánkov s občerstvením, prezliekárne, sociálne zariadenia a miestnosť zdravotnej pomoci.

Kúpalisko je v prevádzke iba počas letných mesiacov v prípade priaznivého počasia. V tomto období sa tu konajú aj rôzne športové a kultúrne podujatia.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Šurany
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.09529, 18.19925)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Prírodné kúpalisko Tona

1.0 km
Súkromný rybársky revír Červený piesok
Iné atrakcie

Súkromný rybársky revír Štrkovisko Červený piesok nájdete na okraji mesta Šurany - smer Uľany nad Žitavou. V blízkosti sa nachádza MsO SRZ Šurany - rybársky revír TONA.

...
Šurany
1.1 km
Synagóga - Mestské múzeum
Múzeá a história

Ortodoxná synagóga v Šuranoch patrí medzi skvosty synagogálnej architektúry na Slovensku. Šurianska židovská komunita ju postavila v roku 1916. V priebehu 90. rokov 20. s...

Šurany
1.3 km
Farský kostol sv. Štefana Prvomučeníka
Sakrálne pamiatky

Dominantou mesta Šurany je veľký dvojvežový kostol zasvätený prvému kresťanskému mučeníkovi, sv. Štefanovi. Nachádza sa v samotnom srdci mesta, obkolesený zeleňou.

Kosto...

Šurany
3.0 km
Socha Hrádockej Venuše
Iné atrakcie

Sochu Hrádockej Venuši si viacerí z vás asi budú pamätať najmä z mince v hodnote dvoch slovenských korún. Hrádocká Venuša je vlastne prvou nájdenou neolitickou soškou, kt...

Šurany
3.2 km
Súkromný rybník Mederčina
Iné atrakcie

Areál súkromného rybníka Mederčina predstavuje vynikajúce miesto pre Vaše obľúbené športové aktivity a zároveň miesto, kde môžete tráviť voľný čas s rodinou, alebo priate...

Šurany - Nitriansky Hrádok
6.7 km
Štrkáreň Komjatice
Kúpanie

Východná časť obce Komjatice je tvorená vodnou plochou s ostrovčekmi, ktorá sa nazýva Štrkáreň. Vznikla pri bagrovaní štrku v tejto lokalite. V súčasnosti je jazero rybár...

Komjatice
10.4 km
Termálne kúpalisko Podhájska
Kúpanie

Termálne kúpalisko Podhájska má jedinečnú liečivú geotermálnu vodu. Táto unikátna voda, zložením podobná vode Mŕtveho mora, vyslúžila stredisku prezývku "slovenské Mŕtve ...

Podhájska
10.7 km
Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika
Kúpanie

Letné kúpalisko Štrand E. Tatárika sa nachádza v Nových Zámkoch a ponúka okrem kúpania aj pestrú plejádu voľnočasových aktivít.

Pre svojich návštevníkov má k dispozícii ...

Nové Zámky