Popis atrakcie

Lokalita Senianske rybníka je ideálnym výletom za prírodou stvorenou pre rodiny s deťmi. Senianske rybníky sa nachádzajú na východ od Michaloviec, pod masívom Vihorlatu, kde zem obmývajú vody Zemplínskej Šíravy.

Príroda tu zabezpečila vynikajúce podmienky pre vznik tzv. Senianskej depresie, ktorá bola po stáročia podmáčaná a močaristá. Na tomto mieste sa vybudovali chovné rybníky, ktoré sa zároveň stali domovom viacerých vzácnych, ako aj ohrozených druhov vtákov.

Územie Senianskych rybníkov je zároveň aj rovnomennou národnou prírodnou rezerváciou. Lokalitou vedú náučné chodníky v celkovej dĺžke temer 17 km a v prevažnej miere sú zjazdné aj na bicykli.

Rezervácia je prístupná po celý rok. Ak však chcete zažiť niečo nezvyčajné a vskutku jedinečné, prídete sem koncom marca. Nad vašimi hlavami bude v tento čas prelietať veľké množstvo vtáčích druhov.

Do rezervácie sa dostanete z viacerých východiskových bodov, akými sú obce Iňačovce (cca 1 km) či Senné (cca 1 km). Nech sa už vyberiete do tejto lokality odkiaľkoľvek, nezabudnite sa tento krásny kus zeme pozrieť aj z výšky. Dopomôžu vám k tomu rozhľadne, ktoré stoja pri hrádzi rybníkov.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Senné (okres Michalovce)
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.67192, 22.03873)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Senianske rybníky

5.3 km
Ranč Nová zem
Kone, jazdectvo

Príďte si po nové zážitky a zažite pravú westernovú atmosféru v prostredí ranču Nová zem. Ranč leží vo vidieckom prostredí obkolesený prírodou, kde na Vás čaká dokonalý r...

Blatná Polianka
12.7 km
Zemplínske múzeum v Michalovciach
Hrady, zámky, kaštiele

Zemplínske múzeum v Michalovciach vzniklo v roku 1957 ako Zemplínske vlastivedné múzeum, pričom od roku 1965 pôsobí pod dnešným názvom. Zbierka a expozície múzea sú umies...

Michalovce
13.0 km
Krytá plaváreň Michalovce - zatvorené rekonštrukcia
Kúpanie

MESTSKÁ PLAVÁREŇ JE ZATVORENÁ z dôvodu prebiehajúcej komplexnej rekonštrukcie.

Pred štartom letnej sezóny si svoju plaveckú kondičku môžu obyvatelia mesta Michalovce udr...

Michalovce
13.2 km
Zemplínska Šírava - Biela hora
Kúpanie

Biela hora je najstaršie rekreačné stredisko na Zemplínskej Šírave. Je vzdialené len 3 km od Michaloviec. Jeho západný okraj tvorí nádherný lesopark ako z rozprávky.nStre...

Michalovce
13.6 km
Letné kúpalisko Sobrance
Kúpanie

Letné kúpalisko sa nachádza v príjemnej lokalite na okraji kultúrne, ako aj historicky bohatého mesta Sobrance.

Už na prvý pohľad vás očarí pohodová až rodinná atmosféra...

Sobrance
14.2 km
Zemplínska Šírava - Medvedia hora
Kúpanie

Brehy Zemplínskej šíravy obohacuje spolu 8 rekreačných stredísk, pričom jedným z nich je aj stredisko Medvedia hora. Areál strediska je zaujímavý už len svojou polohou, n...

Kaluža
14.3 km
Zemplínska Šírava - Hôrka
Kúpanie

Stredisko Hôrka je najväčšie zo stredísk Zemplínskej Šíravy. Jeho hranice obopínajú kopce Veľký a Malý Senderov. Od najbližšieho mesta Michaloviec je vzdialené asi 8 km.

...
Vinné
14.6 km
Hvezdáreň v Michalovciach
Iné atrakcie

Na vŕšku Hrádok v Michalovciach v budove Moussonovho domu sídli hvezdáreň. Je špecializovanou inštitúciou, ktorá aktívne prispieva k rozvoju vedy a vedeckých poznatkov.

...
Michalovce