Kontakt
  • GPS: 48.80589, 22.00622
Popis atrakcie

Stredisko Kaluža sa nachádza 10 km od mesta Michalovce a je jedno z najznámejších stredísk pri severných brehoch Zemplínskej Šíravy. Je ideálne na dobrodružnú letnú dovolenku a rekreáciu v karavanoch a stanoch.

Skutočne lukratívna situované stredisko ponúka bohatú vodnú zábavu v bazéne s vodnými atrakciami. Teplota vody dosahuje príjemných 23°C.

Detičky poteší detské ihrisko s pieskoviskom, preliezačkami a hojdačkami. Dospelí sa zas môžu oddávať rôznym pohybovým aktivitám na športoviskách.

V blízkosti sa nachádza množstvo hotelov s romantickým výhľadom na Zemplínsku Šíravu, ale tiež aj dostatok penziónov či turistických ubytovní a chatových osád.

Stredisko je skvelo vybavené stravovacími zariadeniami reštauračného typu, kde si prídu na svoje aj tie najvyberanejšie mlsné jazýčky. Nechýbajú tu ani sprchy, prezliekárne a toalety.

Hornaté okolie ponúka možnosť prebádať tajomstvá lesov, stačí, ak sa necháte unášať kľukatými turistickými chodníčkami.

Mapa
Turistická mapa (GPS 48.80589, 22.00622)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Kúpalisko Kaluža

0.2 km
Zemplínska šírava
Kúpanie

Zemplínska šírava je vodné dielo na východnom Slovensku v povodí Bodrogu. Vodná plocha zaberá rozlohu 33 km², čím si získala ocenenie druhej najväčšej priehrady na Sloven...

Michalovce
0.5 km
Zemplínska Šírava - Kamenec
Kúpanie

Stredisko Kamenec sa nachádza medzi malebnými obcami Kaluža a Kamenec, pričom je vzdialene len 11km od Michaloviec.

Areál strediska je charakteristický štrkovou plážou a...

Kaluža
0.9 km
Zemplínska Šírava - Medvedia hora
Kúpanie

Brehy Zemplínskej šíravy obohacuje spolu 8 rekreačných stredísk, pričom jedným z nich je aj stredisko Medvedia hora. Areál strediska je zaujímavý už len svojou polohou, n...

Kaluža
1.1 km
Zemplínska Šírava - Klokočov
Kúpanie

Zemplínska šírava -- to nie je záležitosť na jeden deň. Jej krásu a množstvo zážitkov, ktoré ponúka, si treba poriadne vychutnať.

Strávte letnú dovolenku na Slovensku v ...

Klokočov
1.5 km
Vinianska stráň Senderov
Zoológia a botanika

Malebná vinohradnícka obec Vinné na úpätí juhozápadných svahov Vihorlatského pohoria spestruje komplex Veľkého a Malého Senderova a tvorí tak prírodnú rezerváciu s rozl...

Vinné
1.9 km
Zemplínska Šírava - Paľkov
Kúpanie

Areál rekreačného strediska Paľkov je spojený s vodáctvom, rybárčením, kúpaním, vodnými športmi a všetkým, čo prestavuje letný relax.

Nachádza sa tu nekrytý bazén s dĺžk...

Klokočov
1.9 km
Vinianske jazero
Kúpanie

Vinianske Jazero sa nachádza v krásnom, prírodou obklopenom prostredí, ako stvorenom na odpočinok. Nájdete ho v tesnej blízkosti obce Vinné vnorené do obruče vrchov Šutov...

Vinné
2.9 km
Zemplínska Šírava - Hôrka
Kúpanie

Stredisko Hôrka je najväčšie zo stredísk Zemplínskej Šíravy. Jeho hranice obopínajú kopce Veľký a Malý Senderov. Od najbližšieho mesta Michaloviec je vzdialené asi 8 km.

...
Vinné