Kontakt
  • Hrabovská cesta, Ružomberok - Hrabovo
Popis atrakcie

Liezť v korunách stromov, vidieť okolitý svet z výšky a vychutnávať si čerstvý horský vzduch. Toto všetko a ešte oveľa viac Vám ponúka lanový park Tarzania v Hrabove.

Tarzania je moderný lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch, alebo na umelo postavených stĺpoch. Lanový park leží v prekrásnom prírodnom prostredí Hrabovej doliny, neďaleko nástupnej stanice lanovky na Malinô Brdo.

Tarzania je najväčším lanovým parkom na Slovensku a môžete si ju vyskúšať ako v lete, tak aj v zime. Je určená všetkým tým, ktorí si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok.

Lanové bludisko Tarzania je bezpečná aktivita, ktorá prebieha pod dozorom certifikovaných profesionálov. Každý návštevník pre svoju bezpečnosť dostane aj horolezecký komplet a prilbu.

Lezecká sústava je rozdelená na západnú a východnú časť, a tiež na niekoľko dráh podľa dĺžky a obtiažnosti. Modré (kratšie a ľahšie) trasy merajú 145 m a 265 m. Červené (dlhšie) trasy merajú 310 m a 470 m. Čierne trasy merajú 340 m a 390 m. Detská trasa je dlhá 160 m.

Súčasťou lanového parku je aj ZIP LINE dráha o dĺžke 300 m. Túto adrenalínovú atrakciu si môže vyskúšať každý. ZIP LINE lanová atrakcia vedie ponad vodnú plochu v Hrabove a končí ako aj začína sa, ako inak, v lanovej dráhe Tarzania.

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.07071, 19.2734)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Tarzania Hrabovo

0.1 km
Ski park Malinô Brdo
Lyžovanie

SKI PARK Ružomberok je známe lyžiarske stredisko, sústredené do dvoch lokalít: Hrabovo a Malinô Brdo. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, odkiaľ Vás vyv...

Ružomberok
0.1 km
Aquazorbing
Adrenalínové atrakcie

Leto je ako stvorené na nezabudnuteľné zážitky. Príďte sa zabaviť a zasmiať do nádherného prostredia Hrabovskej doliny.

Jedna z najobľúbenejších rekreačných dolín na Lipt...

Ružomberok - Hrabovo
1.8 km
Čutkovská dolina
Iné atrakcie

Čutkovská dolina je skutočne krásna lokalita nachádzajúca sa v náručí Národného parku Veľká Fatra.

Naprieč dolinou zurčí potok Čutkovo, ktorý dokresľuje túto nádhernú pr...

Ružomberok - Černová
2.5 km
Escape room Demon IQ
Adrenalínové atrakcie

Poznáte ten pocit, keď pozeráte film, v ktorom hlavný hrdina súperí s rôznymi nástrahami a hlavne samotným časom? Sami pre seba si vravíte: "Ja by som to urobil takto!". ...

Ružomberok
3.1 km
Ranč Divočina
Kone, jazdectvo

Ranč Divočina je miesto, kde sa deti, mládežníci ba aj dospelí môžu dotknúť svojich snov. Veď najkrajší pohlaď na svet je predsa z konského chrbta.

Zahalený prekvitajúcou...

Ružomberok - Černová
3.2 km
Krytá plaváreň Ružomberok
Kúpanie

Krytá plaváreň v Ružomberku sa nachádza v areáli Združenej strednej školy a môže sa pýšiť modernou rekonštrukciou, ktorá zatraktívnila využívanie plavárne verejnosťou.

Z...

Ružomberok
3.5 km
Vlkolínec
Múzeá a história

Vlkolínec patrí medzi klenoty slovenskej ľudovej architektúry. Jeho počiatky sa datujú do 14. storočia. Dnes je táto malebná podhorská osada administratívne súčasťou mest...

Ružomberok
3.7 km
B&B Ranč
Kone, jazdectvo

Menší novovzniknutý ranč rodinného typu nachádzajúci sa v príjemnom a tichom prostredí obce Likavka. Oddýchnuť si a zrelaxovať sem môžu prísť veľkí i malí, na všetkých tu...

Likavka