Kontakt
  • GPS: 48.69588, 18.91328
Popis atrakcie

Areál kúpaliska Katarína sa nachádza v južnej časti baníckeho mestečka Kremnica.Prírodná krása, príjemná a tichá lokalita a tiež vyvierajúca termálna voda sa stali skvelými predpokladmi na vybudovanie tohto termálneho kúpaliska.

Kúpalisko ponúka 5 bazénov -- 50 metrový plavecký, rovnako dlhý rekreačný, dva detské a jeden bazén na sedenie ponúkajúci najteplejšiu vodou.

Teplota termálnej vody sa pohybuje v rozpätí 27 - 38°C. Priaznivé účinky tejto vody na pohybové a nervové ústrojenstvo sú nepopierateľné a potvrdí ich nejeden návštevník.

Oddýchnuť si môžete na pekne upravenej trávnatej ploche s možnosťou zapožičania si lehátok. Pre deti je pripravené pieskové ihrisko s hojdačkami, šmykľavkou a preliezkami.

Samozrejmosťou sú šatne a skrinky na úschovu vecí.

Občerstviť sa môžete v reštaurácii alebo v bufete. Obidve stravovacie zariadenia ponúkajú rýchlu obsluhu a pestrú ponuku jedál. Svoj pobyt na kúpalisku Katarína môžete zakončiť príjemným relaxom v saune.

Mapa
Turistická mapa (GPS 48.69588, 18.91328)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Termálne kúpalisko Katarína

0.5 km
Mincovňa v Kremnici
Technické pamiatky

Mincovňa Kremnica patrí medzi najstaršie nepretržite pracujúce podniky na území Slovenskej republiky.

V expozícií podniku majú návštevníci jedinečnú šancu spoznať dejiny ...

Kremnica
1.1 km
Múzeum mincí a medailí v Kremnici
Múzeá a história

Múzeum mincí a medailí má expozície vo viacerých historických budovách Kremnice, ktoré sú súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie.

Zriaďovateľom múzea je Národná banka ...

Kremnica
1.1 km
Ulička slávnych nosov
Iné atrakcie

Unikátna, jediná na svete, plná humoru, ale i spomienok – taká je Ulička slávnych nosov v Kremnici. Je akousi pripomienkou toho, aby humor a satira prinášali ľuďom smiech...

Kremnica
1.2 km
Mestský hrad v Kremnici
Hrady, zámky, kaštiele

Mestský hrad v Kremnici je komplex stredovekých budov rôzneho poslania, ktoré vznikali postupne v priebehu troch storočí, od polovice 13. do konca 15. storočia. Nachádzaj...

Kremnica
3.9 km
Ski Krahule
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Ski Krahule sa nachádza v Kremnických vrchoch v obci Krahule neďaleko jedného z údajných stredov Európy. Lyžuje sa tu na nenáročných zjazdovkách o dĺž...

Krahule
7.1 km
Skalka Relax Centrum
Kúpanie

Nedávno otvorené Relax Centrum nachádzajúce sa v krásnom prostredí lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici, ponúka svojim návštevníkom široké spektrum možností aktívneh...

Kremnica