Popis atrakcie

Tŕstie predstavuje horský masív s výrazným rovnomenným vrchom, ktorý sa vypína do výšky 1121 m n. m.. Vrch Tŕstie predstavuje dominantu majestátne sa týčiacu nad dolinou rieky Rimava.

Vrch Tŕstie je pomerne ľahko dostupný a zvládnuteľný aj menej zdatnými turistami. Lokalita sa vyznačuje krásnou prírodou, ktorá sa stala domovom mnohých vzácnych druhov fauny a flóry. Aj preto sa pod vrcholom Tŕstie rozpína rovnomenná prírodná rezervácia.

Na Tŕstie vedie aj náučný chodník, ktorý vás oboznámi s tunajšími prírodnými pomermi. Jeden z informačných panelov je venovaný pamiatke botanika V. Vraného, ktorý zahynul pri výstupe na Tŕstie, a ktorý tu má svoj pomník. Jednotlivé úseky náučného chodníka vás zavedú aj na očarujúce vyhliadkové miesta, z ktorých sa vám naskytne krásny výhľad na Muránsku planinu, Vysoké a Nízke Tatry.

Začiatok náučného chodníka je v Tisovci (cca 6 km). Dostanete sa sem aj po iných značených turistických chodníkoch napríklad z Rimavskej Píly, z obce Krokava či Hačava.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Tisovec
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.65146, 19.98748)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Tŕstie - 1121 m n. m.

5.8 km
Parná zubačka Tisovec
Technické pamiatky

Ozubnicová železničná trať Tisovec - Zbojská - Pohronská Polhora vznikla v roku 1896, najmä pre potreby rozvíjajúceho sa hutníckeho priemyslu.

Zubačka od počiatku slúži...

Tisovec
5.8 km
Hradová - 887 m n.m.
Turistika

Tisovská Hradová predstavuje jednu z najvýraznejších krajinných dominánt okolia Tisovca. Tento mohutný vrch z vápencových brál s početnými jaskyňami poskytoval ľuďom bezp...

Tisovec
8.9 km
Letné kúpalisko Hnúšťa
Kúpanie

Letné kúpalisko mesta Hnúšťa sa nachádza v príjemnom prostredí - ideálnom na relax či športovanie. Svoje brány otvára pravidelne s prvými stabilnými letnými lúčmi.

V are...

Hnúšťa
9.5 km
Letné kúpalisko Klenovec
Kúpanie

S prvými stabilnými letnými lúčmi otvára svoje brány letné kúpalisko v obci Klenovec. Kúpalisko je obklopené prírodou Veporských vrchov a upravenou trávnatou plochou.

Ar...

Klenovec
9.8 km
Tank z II. svetovej vojny
Pamätníky

Uhádnete, ktorý tank vyhral II. svetovú vojnu? Pre mnohých je odpoveď asi jasná. Je ním sovietsky tank T-34. A jeden z nich, ako pamiatka na oslobodzovacie boje v II. sve...

Klenovec
9.9 km
Prvé slovenské gymnázium
Múzeá a história

Mesto Revúca je kolískou formovania novodobého slovenského národa ako aj významným strediskom rozvoja slovenského spisovného jazyka v hodžovsko-hattalovskej úprave, ktoré...

Revúca
10.2 km
Kúpalisko Revúca
Kúpanie

Kúpalisko Revúca ponúka rekreáciu, relax a vodnú zábavu iba počas letnej sezóny. Nachádzajú sa tu 2 bazény:

  • 33 metrový plavecký bazén
  • 15 metrový detský bazén s dvoma š...
Revúca
10.4 km
Vysoká pec z obdobia Uhorska
Technické pamiatky

Obec Sirk sa bola v minulosti významnou lokalitou dolovania železnej rudy. Aj preto tu bola postavená vysoká pec a hámor. Pec na železo bola v prevádzke v rokoch 1871 - 1...

Sirk