Popis atrakcie

Veľký Plešivec je dôkazom toho, že aj tie nižšie vrchy dokážu ponúknuť čarovné potulky lesom.

Tento najvyšší vrch Čachtických Karpát sa nachádza nad obcami Čachtice a Hrachovište. Zo svojej severovýchodnej časti je zalesnený a juhovýchodné svahy tvorí lesostep, ktorý je útočiskom viacerých ojedinelých teplomilných druhov rastlín a živočíchov.

Plešivec je celoročne obľúbeným turistickým miestom. Zrejme aj preto, že ide o veľmi príjemnú a nenáročnú turistiku. Z vrcholu sa vám naskytnú pôsobivé výhľady na okolitú krajinu, údolie Váhu a Považský Inovec.

Vrch je však okrem turistiky aj pútnickým miestom. V roku 1923 tu bol po prvýkrát vztýčený železný kríž s podobizňou Ježiša Krista, ktorý tu stojí do dnes.

Na Veľký Plešivec vás dovedú viaceré značené turistické trasy, ako napríklad od Čachtického hradu (5km), z Hrachovišťa (2km) alebo zo Šípkového (Vrbové).

Mapa
Turistická mapa (GPS 48.70262, 17.73836)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Veľký Plešivec

3.0 km
Čachtický hrad
Zrúcaniny

Čachtický hrad vznikol v prvej polovici 13. storočia. Patril medzi prvé hrady, ktoré zabezpečovali západnú hranicu Uhorska, najmä v 13. storočí, keď ho spravoval hradný k...

Čachtice
3.4 km
Čachtické múzeum
Múzeá a história

Čachtice sú preslávené najmä vďaka smutne známej Alžbete Bátoryovej. Hrad i obec však majú pestrú históriu - bohatú na mnohé významné a zaujímavé udalosti. Múzeum Čachtic...

Čachtice
3.8 km
Park miniatúr
Hrady, zámky, kaštiele

V areáli Parku miniatúr v obci Podolie sa nachádza 56 modelov slovenských hradov, zámkov, kostolov, chát a rozhľadni (a stále pribúdajú ďalšie modely).

Modely sú presným...

Podolie
7.2 km
Vodná nádrž Dubník
Kúpanie

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník.

V podstate ide o dve nádržeDubník I a...

Stará Turá
7.9 km
Vodná nádrž Čerenec
Kúpanie

Vodná nádrž Čerenec sa nachádza v prírodnej rezervácii v správe štátnej ochrany prírody Malé Karpaty. Rozprestiera sa približne 2 kilometre nad obcou Vrbové.

Vodná nádrž...

Vrbové
9.2 km
Podjavorinské múzeum
Múzeá a história

Podjavorinské múzeum sídli v barokovej budove zo 17. storočia, zvanej Gilániho dom.

Expozícia je venovaná histórii Nového Mesta a okolia, jeho kultúre a tradíciam. Je čl...

Nové Mesto nad Váhom
9.2 km
Malá a Veľká Pec
Turistika

Malá a Veľká Pec – dve atraktívne turistické lokality, a zároveň i prírodné pamiatky, sa nachádzajú v Dobrovodskom krase.

Za najlepší východiskový bod je považovaná obec...

Prašník
9.7 km
Krytá plaváreň Stará Turá
Kúpanie

Skvelé miesto na oddych, odreagovanie aj aktívny šport nájdete na jednom mieste v budove krytej plavárni v meste Stará Turá, ležiacom na západnom Slovensku.

Krytá plavár...

Stará Turá