Popis atrakcie

Veľký Plešivec je dôkazom toho, že aj tie nižšie vrchy dokážu ponúknuť čarovné potulky lesom.

Tento najvyšší vrch Čachtických Karpát sa nachádza nad obcami Čachtice a Hrachovište. Zo svojej severovýchodnej časti je zalesnený a juhovýchodné svahy tvorí lesostep, ktorý je útočiskom viacerých ojedinelých teplomilných druhov rastlín a živočíchov.

Plešivec je celoročne obľúbeným turistickým miestom. Zrejme aj preto, že ide o veľmi príjemnú a nenáročnú turistiku. Z vrcholu sa vám naskytnú pôsobivé výhľady na okolitú krajinu, údolie Váhu a Považský Inovec.

Vrch je však okrem turistiky aj pútnickým miestom. V roku 1923 tu bol po prvýkrát vztýčený železný kríž s podobizňou Ježiša Krista, ktorý tu stojí do dnes.

Na Veľký Plešivec vás dovedú viaceré značené turistické trasy, ako napríklad od Čachtického hradu (5km), z Hrachovišťa (2km) alebo zo Šípkového (Vrbové).

Mapa
Turistická mapa (GPS 48.70166, 17.7369)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Veľký Plešivec

3.1 km
Čachtický hrad
Zrúcaniny

Čachtický hrad vznikol v prvej polovici 13. storočia. Patril medzi prvé hrady, ktoré zabezpečovali západnú hranicu Uhorska, najmä v 13. storočí, keď ho spravoval hradný k...

Čachtice
3.5 km
Čachtické múzeum
Múzeá a história

Čachtice sú preslávené najmä vďaka smutne známej Alžbete Bátoryovej. Hrad i obec však majú pestrú históriu - bohatú na mnohé významné a zaujímavé udalosti. Múzeum Čachtic...

Čachtice
3.8 km
Park miniatúr
Hrady, zámky, kaštiele

Všetky hrady, zámky či architektonické skvosty Slovenska na jednom mieste. Nie, to nie je len zbožné prianie. Mini Slovensko, ktoré budete mať ako na dlani vyrástlo v kr...

Podolie
7.3 km
Vodná nádrž Dubník
Kúpanie

Vodná nádrž Dubník je vzdialená asi 2 km od mesta Stará Turá. Vodná nádrž je postavená v malebnom údolí na toku potoka Kostelník.

V podstate ide o dve nádrže - Dubník I ...

Stará Turá
7.8 km
Vodná nádrž Čerenec
Kúpanie

Vodná nádrž Čerenec sa nachádza v prírodnej rezervácii v správe štátnej ochrany prírody Malé Karpaty. Rozprestiera sa približne 2 kilometre nad obcou Vrbové.

Vodná nádrž...

Vrbové
9.1 km
Malá a Veľká Pec
Turistika

Malá a Veľká Pec - dve atraktívne turistické lokality, a zároveň i prírodné pamiatky, sa nachádzajú v Dobrovodskom krase.

Za najlepší východiskový bod je považovaná obec...

Prašník
9.3 km
Podjavorinské múzeum
Múzeá a história

Podjavorinské múzeum sídli v barokovej budove zo 17. storočia, zvanej Gilániho dom. v Novom Meste nad Váhom. Založené bolo už v roku 1951 a od 70.-tych rokov sa zameriava...

Nové Mesto nad Váhom
9.7 km
Krytá plaváreň Stará Turá
Kúpanie

Skvelé miesto na oddych, odreagovanie aj aktívny šport nájdete na jednom mieste v budove krytej plavárni v meste Stará Turá, ležiacom na západnom Slovensku.

Krytá plavár...

Stará Turá