Popis atrakcie

Vodnú nádrž Palcmanská Maša by sme mohli nazvať aj rozprávkovou. Nachádza sa pri obci Dedinky, ktorá je významným strediskom cestovného ruchu južnej časti Slovenského raja. Je to zároveň najväčšia vodná plocha v Slovenskom raji.

Palcmanská Maša rozprestierajúca sa v malebnej Hnileckej doline má rozlohu približne 85 ha a lemujú ju strmé vápencové zrázy Geráv.

Počas leta je možné sa v nej aj kúpať, avšak treba brať do úvahy, že Palcmanská Maša patrí medzi najchladnejšie nádrže na Slovensku.

Rekreanti a turisti ju využívajú aj na člnkovanie či pestovanie vodných športov. Brehy v lete prekypujú opaľujúcimi sa a relaxujúcimi návštevníkmi z celého Slovenska.

Miestna obec Dedinky ponúka rekreantom veľa možností na ubytovanie. Je tu niekoľko penziónov, hotelov a aj dostatok súkromných chát či iných ubytovacích zariadení.

Na dobrom jedle si pochutnáte v niektorej z bohatej ponuky reštaurácii. Ochutnať sa oplatí aj miestne špeciality. Vyskúšať však môžete aj grilovanie.

Pobyt si môžete spestriť turistikou a cykloturistikou unikátnom krasovom okolí. A keď tu už budete určite si nenechajte ujsť návštevu neďalekého ľadového kráľovstva - Dobšinskú ľadovú jaskyňu.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Dedinky
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.86415, 20.38002)
Google mapy (navigácia)
Anonym • Dec 2022
Pridané fotografie:
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Vodná nádrž Palcmanská Maša

0.5 km
Ski Mlynky
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Mlynky - Biele Vody Vám ponúka upravenú zjazdovku, ktorú ocenia najmä nenároční lyžiari. Nechyba ani večerné lyžovanie pod umelým osvetlením a bežkári...

Mlynky
1.6 km
Zejmarská roklina
Turistika

Ak ste na potulkách po Slovenskom raji, Zejmarskú roklinu by ste určite nemali vynechať. Taká nádherná príroda sa vidí len málokedy.

Divoký, členitý, ale vskutku očarujú...

Dedinky
1.7 km
Dobšinský kopec - 974 m n. m.
Turistika

Severne od malebnej obce Dobšiná sa vypína neveľký, pomerne odlesnený vrch, ktorý nesie názov Dobšinský kopec. Tento vrch ohraničuje južnú časť Slovenského raja a ponúka ...

Mlynky
1.7 km
Nálepkove vodopády
Vodopády

Jedna z najkrajších a na prechod menej náročných roklín v Slovenskom raji, Zejmarská roklina, je ozvláštnená zurčaním prekrásnych vodopádov -- Nálepkove vodopády.

Nálepk...

Mlynky - Biele Vody
2.1 km
Lyžiarske stredisko Gugeľ
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko SKI Centrum Gugeľ je jedno z najvýznamnejších lyžiarskych stredísk v Slovenskom raji. Je to ideálne miesto na lyžovanie a aktívny oddych pre všetky ve...

Mlynky - Prostredný Hámor
2.9 km
Malé Zajfy
Turistika

Očarujúca prírodná rezervácia Malé Zajfy je súčasťou národného parku Slovenský raj. Na rozdiel od iných rezervácii v Slovenskom raji, rezervácia Malé Zajfy sa vyznačuje r...

Dedinky
3.9 km
Havrania skala - 1156 m n. m.
Turistika

Srdce Slovenského raja vypĺňa očarujúca Havrania skala. Je jedným z najvýznamnejších výhľadových vrcholov v tejto lokalite. Havrania skala sa vyznačuje veľmi strmými skal...

Stratená
4.0 km
Náučný chodník Stratenský kaňon
Turistika

Náučný chodník Stratenský kaňon je výnimočný tým, že je prvou turistickou lokalitou v Slovenskom raji prístupnou aj pre vozíčkarov. Stratenský kaňon sa nachádza v prekrás...

Stratená