Popis atrakcie

Prekrásne prostredie Demänovskej doliny v Nízkych Tatrách ako ligotavý diamant dotvára aj prírodná pamiatka Vrbické pleso.

Je najväčším prírodným jazerom v Nízkych Tatrách ležiacim vo výške 1 113 m n. m. Toto ľadovcové pleso vzniklo zahradením údolia morénou a jeho najväčšia hĺbka dosahuje 8 metrov.

Okolo celého plesa vedie príjemný turistický chodník s dĺžkou približne 20 minút. Chodník ponúka nádherné fotogenické pohľady na pleso a jeho horské okolie. Nachádzajú sa tu aj informačné tabule, ktoré informujú turistov o rozmanitej flóre a vzniku plesa.

Okolie plesa je spestrené aj drevenými lavičkami, či altánkami, kde si môžete posedieť a nerušene sa kochať nádhernou prírodou. Deti určite poteší detské ihrisko.

Pre všetkých vysokohorských nadšencov turistiky predstavuje Vrbické pleso vynikajúci východiskový bod viacerých turistických trás, výstupov na vrcholy či ďalšie zaujímavé výlety.

Ak sa sem vyberiete autom, zaparkovať ho môžete pri hotely Pošta. Z parkoviska je to k Vrbickému plesu asi len 200 metrov po žltej turistickej značke.

Mapa
Turistická mapa (GPS 48.97013, 19.5772)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Vrbické pleso

0.5 km
Tarzania Jasná
Adrenalínové atrakcie

Rekreačné stredisko Jasná v Demänovskej doline disponuje vynikajúcimi podmienkami na lyžovanie a turistiku. No vedeli ste, že okrem toho ukrýva aj jedinečný lanový park T...

Demänovská Dolina
0.5 km
Lyžiarske stredisko Jasná - Chopok sever
Lyžovanie

Jasná - Chopok je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensko s výbornými podmienkami pre zimné športy a ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Pon...

Demänovská Dolina
3.1 km
Chopok
Turistika

Nízke Tatry lákajú na návštevu turistov z celého Slovenska , ale i blízkeho okolia. Ponúkajú nielen nádhernú prírodu, skvelú turistiku, ale i množstvo atrakcií a zábavy p...

Demänovská Dolina
3.2 km
Demänovská jaskyňa Slobody
Jaskyne

Demänovská jaskyňa slobody, už dlhé roky udivuje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky, či trblietavými jazierkami...

Demänovská Dolina
3.8 km
Poľana - 1889 m n. m.
Turistika

Naším najvyššie položeným sopečným pohorím je Poľana. Je to pozostatok stratovulkánu a s hrdosťou sa zaraďuje medzi najlepšie zachované vyhasnuté európske sopky.

Vrch Po...

Demänovská Dolina
5.2 km
Demänovská ľadová jaskyňa
Jaskyne

Očarujúce ľadové kráľovstvo, ktoré pretrváva tisícročia aj počas tých najväčších horúčav, nájdete v podzemných jaskynných priestoroch známej Demänovskej ľadovej jaskyni.

...
Pavčina Lehota
5.4 km
Lyžiarske stredisko Chopok Juh
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Chopok Juh je súčasťou najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku -- Jasná Nízke Tatry. Rozpätie nadmorskej výšky v stredisku je 1080 - 2024 m n.m...

Bystrá
6.0 km
Ďumbier - 2043 m n. m.
Turistika

Nízkotatranský gigant, vrch Ďumbier (2043 m n.m.), je najvyšší končiar, ktorý je možné zdolať aj keď ho svojou ľadovou perinou zahalí zima.

Obľúbený je nielen kvôli neza...

Mýto pod Ďumbierom