Popis atrakcie

Brehy Zemplínskej šíravy obohacuje spolu 8 rekreačných stredísk, pričom jedným z nich je aj stredisko Medvedia hora. Areál strediska je zaujímavý už len svojou polohou, nakoľko sa nachádza na polostrove vulkanického pôvodu.

Komplex je tvorený rekreačným areálom s rozlohou 3 ha a s upravenou štrkovou plážou a pohodlným vstupom do vôd Zemplínskej šíravy.

Okrem plávania či vodných hier si môžete požičať vodné bicykle a vydať sa napríklad na romantickú plavbu v ústrety zapadajúcemu slnku.

Pre športovcov je k dispozícii areál s tenisovými kurtmi, volejbalovými ihriskami a minigolfom. Deti budú mať o zábavu postarané na detskom ihrisku s množstvom atrakcií.

Ubytovanie môžete hľadať priamo v areáli strediska buď v autokempingu, alebo v penziónoch, prípadne môžete vyskúšať na niekoľko dní, aké to je mať chatku v tichom lesnatom prostredí.

Severnú stranu strediska uzatvára trojhviezdičkový hotel -- europenzión Salaš s prekrásnymi vonkajšími terasami a vidieckou chyžou typickou pre oblasť Zemplína. Práve tu si môžete pochutnať na najlahodnejších varených, pečených jedlách, ktoré na Širave nenájdete široko -- ďaleko.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Kaluža
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.79783, 22.00463)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Zemplínska Šírava - Medvedia hora

0.7 km
Zemplínska šírava
Kúpanie

Zemplínska šírava je vodné dielo na východnom Slovensku v povodí Bodrogu. Vodná plocha zaberá rozlohu 33 km², čím si získala ocenenie druhej najväčšej priehrady na Sloven...

Michalovce
0.7 km
Aquapark Thermal Šírava
Kúpanie

Aquapark Thermal Šírava je dokonalým dovolenkovým rezortom pre všetky vekové kategórie. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti vodnej nádrže Zemplínska šírava - Medvedia ...

Kaluža
0.9 km
Kúpalisko Kaluža
Kúpanie

Stredisko Kaluža sa nachádza 10 km od mesta Michalovce a je jedno z najznámejších stredísk pri severných brehoch Zemplínskej Šíravy. Je ideálne na dobrodružnú letnú dovol...

Kaluža
1.2 km
Zemplínska Šírava - Kamenec
Kúpanie

Stredisko Kamenec sa nachádza medzi malebnými obcami Kaluža a Kamenec, pričom je vzdialene len 11km od Michaloviec.

Areál strediska je charakteristický štrkovou plážou a...

Kaluža
1.4 km
Vinianska stráň Senderov
Zoológia a botanika

Malebná vinohradnícka obec Vinné na úpätí juhozápadných svahov Vihorlatského pohoria spestruje komplex Veľkého a Malého Senderova a tvorí tak prírodnú rezerváciu s rozl...

Vinné
1.5 km
Ruiny kostolíka pod Senderovom
Zrúcaniny

Obec Vínné je tichou lokalitou s množstvom prírodných krás a historických pokladov. Len kúsoček od obce, na obľúbenej turistickej trase pod vrchom Senderov, sa nachádzajú...

Vinné
1.7 km
Zemplínska Šírava - Klokočov
Kúpanie

Zemplínska šírava -- to nie je záležitosť na jeden deň. Jej krásu a množstvo zážitkov, ktoré ponúka, si treba poriadne vychutnať.

Strávte letnú dovolenku na Slovensku v ...

Klokočov
2.4 km
Zemplínska Šírava - Hôrka
Kúpanie

Stredisko Hôrka je najväčšie zo stredísk Zemplínskej Šíravy. Jeho hranice obopínajú kopce Veľký a Malý Senderov. Od najbližšieho mesta Michaloviec je vzdialené asi 8 km.

...
Vinné