Popis atrakcie

Zemplínska šírava je vodné dielo na východnom Slovensku v povodí Bodrogu. Vodná plocha zaberá rozlohu 33 km², čím si získala ocenenie druhej najväčšej priehrady na Slovensku.

Šírava, nazývaná tiež aj Východoslovenským morom, je skvelým a rozhodne tým pravým miestom na trávenie letnej dovolenky aj pre rodiny s deťmi.

Slúži na rekreačné účely, plavbu, ochranu pred povodňami, na zavlažovanie a ako zdroj pre priemysel.

Okrem kúpania však môžete vyskúšať aj množstvo vodných športov. Podľahnúť môžete napríklad vodným bicyklom, vodným skútrom, vodným lyžiam či windsurfingu.

Z lodného prístavu pravidelne premávajú aj vyhliadkové výletné lode. V neposlednom rade je Zemplínska Šírava aj skvelým miestom pre rybolov.

Okolo nej sa nachádza až 7 rekreačných stredísk -- Biela Hora, Hôrka, Medvedia hora, Kaluža, Kamenec, Klokočov, Paľkov.

Vo viacerých z nich sú vybudované aj letné neplavecké bazény. Každé zo stredísk ponúka komplexný servis služieb, od ubytovania cez stravovanie až po kultúrny program.

Okolie Zemplínskej šíravy je priam stvorené na pešiu a cyklo turistiku. Spoznávať môžete miestne pamiatky, krásy prírody

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Michalovce
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.80404, 22.0057)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Zemplínska šírava

0.2 km
Kúpalisko Kaluža
Kúpanie

Stredisko Kaluža sa nachádza 10 km od mesta Michalovce a je jedno z najznámejších stredísk pri severných brehoch Zemplínskej Šíravy. Je ideálne na dobrodružnú letnú dovol...

Kaluža
0.6 km
Zemplínska Šírava - Kamenec
Kúpanie

Stredisko Kamenec sa nachádza medzi malebnými obcami Kaluža a Kamenec, pričom je vzdialene len 11km od Michaloviec.

Areál strediska je charakteristický štrkovou plážou a...

Kaluža
0.7 km
Zemplínska Šírava - Medvedia hora
Kúpanie

Brehy Zemplínskej šíravy obohacuje spolu 8 rekreačných stredísk, pričom jedným z nich je aj stredisko Medvedia hora. Areál strediska je zaujímavý už len svojou polohou, n...

Kaluža
1.2 km
Zemplínska Šírava - Klokočov
Kúpanie

Zemplínska šírava -- to nie je záležitosť na jeden deň. Jej krásu a množstvo zážitkov, ktoré ponúka, si treba poriadne vychutnať.

Strávte letnú dovolenku na Slovensku v ...

Klokočov
1.3 km
Vinianska stráň Senderov
Zoológia a botanika

Malebná vinohradnícka obec Vinné na úpätí juhozápadných svahov Vihorlatského pohoria spestruje komplex Veľkého a Malého Senderova a tvorí tak prírodnú rezerváciu s rozl...

Vinné
2.0 km
Zemplínska Šírava - Paľkov
Kúpanie

Areál rekreačného strediska Paľkov je spojený s vodáctvom, rybárčením, kúpaním, vodnými športmi a všetkým, čo prestavuje letný relax.

Nachádza sa tu nekrytý bazén s dĺžk...

Klokočov
2.1 km
Vinianske jazero
Kúpanie

Vinianske Jazero sa nachádza v krásnom, prírodou obklopenom prostredí, ako stvorenom na odpočinok. Nájdete ho v tesnej blízkosti obce Vinné vnorené do obruče vrchov Šutov...

Vinné
2.7 km
Zemplínska Šírava - Hôrka
Kúpanie

Stredisko Hôrka je najväčšie zo stredísk Zemplínskej Šíravy. Jeho hranice obopínajú kopce Veľký a Malý Senderov. Od najbližšieho mesta Michaloviec je vzdialené asi 8 km.

...
Vinné