Kontakt
  • Zámok a okolie 1, Bojnice
Popis atrakcie

Najromantickejší zámoček na Slovensku nehľadajte nikde inde ako v kúpeľnom mestečku Bojnice. Práve tam sa pôvabne týči nádherná historická stavba – Bojnický zámok. Tento očarujúci zámok právom patrí medzi najkrajšie pamiatkové objekty na Slovensku.

Každoročne ho vyhľadávajú návštevníci z celého sveta. A to nielen pre jeho pútavú históriu, ale hlavne pre nádherné romantické prostredie a architektúru.

Pôvodne bol Bojnický zámok gotickým hradom pochádzajúcim z 11. storočia. Na zámku sa odvtedy vystriedalo mnoho majiteľov, medzi ktorými nechýbal ani uhorský veľmož Matúš Čák Trenčiansky, Matej Korvín či Thurzovci.

Od 17. storočia patril zámok Pálffyovcom, ktorí v roku 1909 dokončili prestavbu goticko renesančného hradu na súčasný reprezentačný zámok.

Ako aj iné hrady a zámky, aj ten Bojnický, je opradený množstvom povier. Tá najznámejšia sa viaže k poslednému majiteľovi Bojnického zámku, Jánovi Pálffymu, a jeho nešťastnej láske ku francúzskej kontese de Jeanville.

Na Bojnickom zámku môžu návštevníci absolvovať denné a večerné prehliadky s trvaním 90 minút a s s výkladom o histórii zámku .

Tajomný ráz prepožičiava Bojnickému zámku aj prírodná travertínová jaskyňa. V jaskyni sa nachádzajú dve jazierka. V minulosti jaskyňa slúžila ako úkryt a zároveň zásobáreň vody.

Nielen interiér, ale i exteriér zámku je očarujúci. Bojnický zámok obkolesuje charakterový park. Nachádza sa tu viacero vzácnych a zaujímavých stromov. Jedným z nich je i Lipa kráľa Mateja či vzácny strom Ginkgo biloba.

Počas roka sa na zámku koná množstvo akcií. Medzi tie najpopulárnejšie rozhodne patria Noc strašidiel, Valentín na zámku, Medzinárodný deň detí na zámku, alebo divadelný festival Rozprávkový zámok, či Mikuláš a Vianoce na zámku.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Bojnice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.77998, 18.57767)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Bojnický zámok

0.1 km
ZOO Bojnice
Zoológia a botanika

Národná zoologická záhrada Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. ZOO Bojnice leží v tesnej blízkosti romantického Bojnického zámk...

Bojnice
0.1 km
Sokoliari Aquila
Iné atrakcie

Preneste sa do čias kráľov, princezien, urodzenej šľachty a zručných sokoliarov. Ak sa chcete cítiť podobne ako v rozprávke Sokoliar Tomáš, zavítajte do Bojníc.

V Bojnic...

Bojnice
0.3 km
Termálne kúpalisko Čajka
Kúpanie

Termálne kúpalisko Čajka zaujme každého návštevníka nádhernou scenériou Bojnického zámku, ktorá sa snúbi s prírodnými krásami okolitého lesoparku.

V areáli kúpaliska je ...

Bojnice
0.3 km
Mysterium
Adrenalínové atrakcie

Rozlúštite indície? Nájdete správne kľúče? Dostane sa von z uzamknutej miestnosti? Máte na to iba 60 minút!

Mysterium je zábavná logická hra pre širokú skupinu ľudí rôzn...

Bojnice
0.5 km
Múzeum praveku
Múzeá a história

Podniknite so svojimi ratolesťami výlet do dávneho praveku a objavte jeho tajné zákutia. Originálne Múzeum praveku je situované v centrálnej časti mestečka Bojnice.

Múze...

Bojnice
1.2 km
Vyhliadková veža Bojnice
Rozhľadne

Nad mestom Bojnice vyrástla unikátna vyhliadková veža s prevýšením asi 30 metrov. Ide o pomerne náročnú technickú stavbu, ktorá nemá na Slovensku obdoby. Vyhliadková veža...

Bojnice
1.8 km
Krytá plaváreň Prievidza
Kúpanie

Krytá plaváreň sa nachádza v športovej zóne mesta Prievidza - na sídlisku Píly. Má výhodnú polohu, nakoľko iba kúsok od nej sa nachádza zimný štadión či plážové kúpalisko...

Prievidza
1.9 km
Plážové kúpalisko Bojnice - Prievidza
Kúpanie

Plážové kúpalisko na nachádza na rozhraní Bojníc a Prievidze, je otvorené iba počas letných mesiacov od 9:00 do 19:00.

Na kúpalisku nájdete detský bazén 8x8 m a dva väčš...

Prievidza