Popis atrakcie

Dotknite sa oblakov, pocíťte voľnosť a spoznajte krásy tatranských štítov. Lomnický štít je druhým najvyšším štítom Vysokých Tatier a medzi domácimi i zahraničnými turistami je veľmi obľúbený.

A niet sa čomu čudovať. Veď koho by nelákala omamná výška 2632 m.n.m a čarokrásny výhľad. Na jeho vrchol Vás pohodlne vyvezie visutá lanovka zo Skalnatého plesa.

Za 8,5 minút prekonáte neuveriteľné 855 metrové prevýšenie. Stanica lanovky na končiari je zároveň spojená s priestormi astronomického a meteorologického pracoviska.

Pohľad na okolité končiare je dychberúci a pre Vás bude nezabudnuteľným zážitkom. Lomnický štít však neponúka len nádherné panoramatické výhľady či panenskú prírodu prekypujúcu vysokohorskou faunou a flórou.

Druhý najvyšší tatranský štít ponúka jedinečnú možnosť stráviť noc v najvyššie položenom apartmáne v strednej Európe. Spánok tak blízko hviezdnej oblohy, vo výške 2632 m.n.m, rozhodne nezažijete každý deň.

Ak by Vás cesta do tejto nebeskej výšky vyčerpala, zastavte na niečo chutné do štýlovej kaviarne Dedo. Uvidíte, že káva v tejto nadmorskej výške chutí úplne inak. Vychutnať si môžete aj lahodnú večeru pri rozprávkovom západe slnka.

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.19522, 20.21321)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Lomnický štít

1.6 km
Skalnaté pleso
Iné atrakcie

Majestátne Tatry ukrývajú množstvo prírodných úkazov, ktoré sa stali obľúbenými turistickými miestami. Presne takým čarovným miestom je aj Skalnaté pleso. Kto ho nenavští...

Tatranská Lomnica
1.7 km
Zelené pleso
Turistika

Rozprávkovej Doline Zeleného plesa kraľuje trblietavé Zelené pleso s romantickou atmosférou, ktoré patrí k najkrajším v celom národnom parku.

Zelené pleso je obkolesené ...

Tatranské Matliare
1.8 km
Skalnatá chata
Turistika

Viac ako 175 rokov stojí na jednom mieste, učupená pod obrovským balvanom zvaným Ohnisko, vysokohorská Skalnatá chata s nádychom histórie.

Nachádza sa neďaleko Skalnatéh...

Tatranská Lomnica
1.8 km
Chata pri Zelenom plese
Turistika

Chata pri Zelenom plese stojí v nádhernom prostredí doliny Zeleného plesa v srdci Vysokých Tatier. Scenériu chaty ohraničuje masív Malého Kežmarského štítu, Veľkej Svišťo...

Tatranské Matliare
1.9 km
Sedlo pod Svišťovkou
Turistika

Sedlo pod Svišťovkou (2 023 m n.m.) je plytké trávnato - skalnaté sedlo kúsok pod Veľkou Svišťovkou. Prechádza ním známa Tatranská magistrála (červená značka). Zo Sedla p...

Tatranská Lomnica
2.2 km
Belasé pleso
Turistika

Vysoké Tatry sú plné krásnych turistických chodníkov, po ktorých denne prejde množstvo zdatných aj menej zdatných slovenských, ale i zahraničných turistov.

Ak patríte ku...

Ždiar
2.4 km
Zamkovského chata
Turistika

Krásna a veľmi útulná vysokohorská chata, ktorá sa môže popýšiť výhodnou polohou. Zamkovského chata totiž stojí na križovatke viacerých frekventovaných turistických trás,...

Starý Smokovec
2.7 km
Jahňací štít
Turistika

Turisticky nesmierne atraktívny a zároveň i najvýchodnejší vrch Vysokých Tatier nesie názov Jahňací štít. Spoznáte ho ľahko. Jahňací štít je charakteristický tým, že z ne...

Tatranská Lomnica