Popis atrakcie

Roklina Suchá Belá sa patrí ku klenotom národného parku Slovenský raj. Tiesňava je dlhá 4 km a voda v nej pomocou kaskád a vodopádov prekonáva výškový rozdiel až 400 metrov.

Nie nadarmo získala prívlastok najromantickejšia tiesňava Slovenského raja. Malebnú, romantickú až snovú atmosféru umocňujú kaskády, zurčiace krištáľové vodopády a rozprávková príroda všade navôkol.

Tiesňava Suchá Belá je zrejme najnavštevovanejšou tiesňavou Slovenského raja. Vedie ňou pomerne náročná avšak zaujímavá trasa.

Keďže sa nachádzame na území Slovenského raja, je samozrejmosťou, že nebezpečné úseky zabezpečujú rebríky, reťaze, stúpadlá a lávky, ktoré si vyžadujú zvýšenú opatrnosť a zdatnosť.

Priechod tiesňavou je jednosmerný, môže sa ísť len proti toku potoka smerom hore po zelenej turistickej značke. Ideálnym východiskovým bodom je turistické stredisko Podlesok.

Túra na vrch Suchá Belá trvá zhruba 2 hodiny, a ak vám výstup sem nebude stačiť, môžete pokračovať ďalej cez Vtáčí hrb a Kláštorisko až k hrdlu Hornádu a odtiaľ späť do Podlesku. Tu si môžete oddýchnuť a pochutnať si v niektorej z chát na výdatnom jedle.

Mapa
Turistická mapa (GPS 48.95056, 20.38315)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Tiesňava Suchá Belá

0.0 km
Misové vodopády
Vodopády

Misové vodopády sú tým najromantickejším prvkom v rokline Suchá Belá v Slovenskom raji. Preto by ich nielen romantické duše, ale i milovníci dobre turistiky aspoň raz za ...

Hrabušice
0.2 km
Okienkový vodopád
Vodopády

Okienkový vodopádov je jedným z viacerých vodopádov v rokline Suchá Belá patriacej do územia Národného parku Slovenský raj.

Tento okúzľujúci kaskádovitý vodopád nepatrí ...

Hrabušice
0.2 km
Korytový vodopád
Vodopády

Korytový vodopád sa nachádza v rokline Suchá Belá v Slovenskom Raji. Dá sa k nemu dostať po zelenej turistickej značke a po ceste nám pomôžu stupačky, bez ktorých by bol ...

Hrabušice
0.5 km
Bočný vodopád
Vodopády

Čarovné kráľovstvo vodopádov v rokline Suchá Belá uzatvára Bočný vodopád. Dovedie vás sem zeleno značený turistický chodník začínajúci priamo pri turistickom centre Podle...

Hrabušice
1.6 km
Ranč u trapera
Kone, jazdectvo

Ranč sa nachádza v severnej časti národného parku Slovenský raj pri turistickom stredisku Podlesok.

Celoročne ponúka pre jazdcov aj pre úplných začiatočníkov možnosť vych...

Hrabušice - Podlesok
1.9 km
Roklina Kyseľ
Turistika

Prechod každou roklinou je náročný a vyžaduje si dostatočnú turistickú zdatnosť. Ak by ste sa chceli aj Vy vydať na takýto náročnejší, ale o to krajší prechod, odporúčame...

Hrabušice - Podlesok
2.0 km
Machový vodopád
Vodopády

Mahový vodpád tvorí voda pretekajúca vo viacerých prúdoch cez machom porastenú stenu. Vodopád sa nachádza v rokline Malý Kyseľ a má výšku 8 metrov. aa

Hrabušice
2.7 km
Roklina Piecky
Vodopády

Jedna z roklín Slovenského raja, začína v osade Hrabušická Píla cca 5 km od Hrabušíc. Vodopády, kaskády, skalné steny. Rebríky, stupačky, reťaze.

Hrabušice - Podlesok