Popis atrakcie

Národný park Slovenský raj je skutočným rajom na zemi. Ponúka nielen množstvo turistických chodníkov, prekrásnu prírodu, tajné zákutia, dobré turistické strediská, ale i mimoriadne prírodné úkazy.

Jedným z nich je i Tomášovský výhľad. Už zrejme z názvu každý hneď uhádne, čo je na tejto lokalite také zaujímavé, že sem bezpodmienečne zavítajú túlavé topánky každého nadšenca turistiky a prírody.

Tomášovský výhľad je skalnaté bralo terasovitého tvaru neďaleko Spišských Tomášoviec. Z tohto vysunutého brala máte doslova celý svet pod nohami. Vychutnáte si tu veľkolepé a nezabudnuteľné výhľady do rokliny Hornádu ako aj na štíty Vysokých Tatier.

Nakoľko je táto skalná stena vysoká 200 metrov a väčšinou kolmá, je tiež obľúbeným miestom horolezeckého výcviku a skalolezeckých pretekov.

Možností, ako sa na Tomášovský výhľad dostať, je skutočne veľa. Preto záleží len od vašej kondícii a chuti, ktorú z nich si vyberiete. Najjednoduchšia trasa, ktorú zvládnu aj deti či seniori vedie zo Spišských Tomášoviec. Odtiaľ stačí už len nasledovať zeleno značený turistický chodník.

Tomášovský výhľad je dostupný aj na bicykli. Cyklotrasa vedie taktiež zo Spišských Tomášoviec.

Mapa
Turistická mapa (GPS 48.94506, 20.45949)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Tomášovský výhľad

2.8 km
Dúhový vodopád
Vodopády

Dúhový vodopád je jedným zo siedmich vodopádov v Kláštorskej rokline, v Slovenskom raji. Je vysoký 8,5 metra.

Letanovce
2.8 km
Kláštorná roklina
Turistika

Očarujúca Kláštorná roklina v Národnom parku Slovenský raj bola vytvorená potokom prameniacim pod Kláštoriskom a ústiacim priamo do rieky Hornád.

Roklina bola známa už v ...

Letanovce
2.8 km
Kartuziánsky vodopád
Vodopády

Kartuziánsky vodopád padá z výšky 4 metre cez skalný prepad a nachádza sa v Kláštornej rokline v Slovenskom Raji.

Letanovce
2.8 km
Kláštorisko
Zrúcaniny

Kláštorisko je stredisko turistiky, nachádzajúce sa vo vnútri Slovenského raja. Prvá turistická útulňa tu bola postavená v roku 1923. Na kláštorisku sa nachádzajú rekonšt...

Letanovce
2.9 km
Prielom Hornádu
Turistika

Za to, že Národný park Slovenský raj patrí k najkrajším prírodným oblastiam Slovenska, istým spôsobom vďačí aj lokalite nazývanej Prielom Hornádu.

Prielom Hornádu je veľk...

Smižany
3.1 km
Sokolia dolina
Turistika

Viete, kde sa nachádza jedna z najdivokejších slovenských dolín? Nájdete ju v Slovenskom raji, konkrétne na východných okrajoch planiny Glac. Práve tejto lokalite kraľuje...

Letanovce
3.6 km
Tomašovská Belá
Turistika

Ak hľadáte príjemnú turistiku, ktorá by vám spestrila víkend, zavítajte do lokality Tomášovská Belá. Je to veľmi pôsobivá roklina v Národnej prírodnej rezervácií Kyseľ, v...

Spišské Tomášovce
3.7 km
Skalný vodopád
Vodopády

Skalný vodopád je 3,5 metra vysoký vodopád, ktorý sa nachádza v Sokolej doline Slovenského Raja. Je to najmenší zo 4 vodopádov v Sokolej doline. V jeho blízkosti je však ...

Letanovce