Popis atrakcie

Viacerí turisti sa zhodnú na tom, že Vápeč je jedným z najkrajších vrchoch v pohorí Strážovské vrchy. Každoročne ho navštívi množstvo turistov, ktorí si chcú vychutnať nielen skvelú turistiku, ale aj očarujúce panoramatické výhľady.

Jeho vrchol tvoria vápencové bralá a spolu s blízkym okolím sú súčasťou rovnomennej prírodnej rezervácie. Vápeč je dobre dostupný a túra je nenáročná, preto je ideálnym turistickým cieľom aj pre rodiny s deťmi.

Na samotnom vrchole sa nachádza kovový kríž, ktorý je typickým fotografickým miestom. Z tohto miesta budete mať ako na dlani Hornú Porubu. Svoju krásu vám predvedú aj susedné Vršatecké bradlá, Omšenská baba, Strážovské vrchy, Súľovské skaly, či Vtáčnik.

Na vrch Vápeč vedie viacero turistických chodníkov. Medzi najobľúbenejšie patrí značkovaný turistický chodník vedúci z obce Horná Poruba (cca 2 km).

ubytovanie okres Ilava
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.93908, 18.32653)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Vápeč - 956 m n. m.

3.7 km
Lyžiarske stredisko Homôlka
Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Homôlka sa nachádza v rekreačnej oblasti Homôlka - známom centre zimnej i letnej turistiky neďaleko rázovitej obce Valaská Belá.

V stredisku sa nachá...

Valaská Belá
3.9 km
Vlčinec - 682 m n. m.
Turistika

Malebná obec Horná Poruba v okrese Ilava je z hľadiska prírodného bohatstva ako aj turistiky naozaj pestrá. Málokto však do týchto končín zavíta a tak vrch Vlčinec je skô...

Horná Poruba
7.6 km
Sklársky skanzen - Sklenný sen
Iné atrakcie

Počuli ste alebo videli ako sa tvaruje žeravé sklo? Spoznajte tajomstvo a objavte jedinečné miesto, kde sa ešte zachováva tradičné sklárske remeslo.

Sklársky skanzen - S...

Valaská Belá
9.4 km
Letné kúpalisko Košeca
Kúpanie

Príjemný relax v letných mesiacoch ponúka kúpalisko na okraji obce Košeca, iba na skok od Ilavy.

Tropické letné dni môžu tak návštevníci stráviť v peknom prírodnom prost...

Košeca
10.2 km
Strážov - 1213 m n. m.
Turistika

Vrch Strážov je najvyšším vrchom Strážovských vrchov. Napriek tomu, že je na tamojšie krajinárske pomery celkom vysoký, výstup na jeho vrchol nie je až tak nároční.

Strá...

Zliechov
10.6 km
Strážovské vodopády
Vodopády

Neveľké, ale o to podmanivejšie Strážovské vodopády dotvárajú divoký ráz omamnej prírody pod Strážovským sedlom vo výške asi 800 m n. m. Strážovské vodopády sú súčasťou N...

Pružina
10.9 km
Ostrá Malenica - 909 m n. m.
Turistika

Rozmanité a krásne pohorie Strážovské vrchy vo svojej severnej časti ponúkajú vynikajúcu turistiku spestrenú impozantnými skalnými útvarmi patriacimi vrchu Ostrá Malenica...

Slopná
11.3 km
Náučný chodník Jeleň – Baračka
Turistika

Krásna príroda v okolí Trenčianskych Teplíc ponúka vynikajúce podmienky pre turistiku v akomkoľvek veku a počasí. Ak sa však nechcete miestnymi horami len tak potulovať,...

Trenčianske Teplice