Kontakt
  • GPS: 48.80755, 22.01215
Popis atrakcie

Stredisko Kamenec sa nachádza medzi malebnými obcami Kaluža a Kamenec, pričom je vzdialene len 11km od Michaloviec.

Areál strediska je charakteristický štrkovou plážou a je to obľúbené miesto rekreantov nielen vďaka kúpaniu, ale aj vďaka výbornej zábave. Práve nekonečnú smršť zábavy nájdete v centre Motel Kamenec, kde sa pravidelne počas leta konajú diskotéky.

Stredisko je vhodné na všetky druhy vodných športov a k atrakciám patrí okrem iného aj tobogan situovaný v nádhernej zátoke, lunapark či motokárová trať.

V areáli sa nachádza niekoľko bufetov s dobrým a hlavne chutným jedlom. Navyše, počas sezóny je v stredisku Kamenec pešia zóna lemovaná množstvom predajných stánkov s rozličným sortimentom.

Ubytovanie je zaistené v autokempingu, prípadne môžete využiť služby hotelov, penziónov, alebo sa ubytovať v tichej chatovej oblasti.

Turistickí nadšenci ako aj milovníci histórie sa môžu vydať na potulky okolím Vinného jazera, Vinianskeho hradu či a chránenej prírodnej oblasti Morské oko.

ubytovanie Kaluža
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.80755, 22.01215)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Zemplínska Šírava - Kamenec

0.5 km
Kúpalisko Kaluža
Kúpanie

Stredisko Kaluža sa nachádza 10 km od mesta Michalovce a je jedno z najznámejších stredísk pri severných brehoch Zemplínskej Šíravy. Je ideálne na dobrodružnú letnú dovol...

Kaluža
0.6 km
Zemplínska šírava
Kúpanie

Zemplínska šírava je vodné dielo na východnom Slovensku v povodí Bodrogu. Vodná plocha zaberá rozlohu 33 km², čím si získala ocenenie druhej najväčšej priehrady na Sloven...

Michalovce
0.6 km
Zemplínska Šírava - Klokočov
Kúpanie

Zemplínska šírava -- to nie je záležitosť na jeden deň. Jej krásu a množstvo zážitkov, ktoré ponúka, si treba poriadne vychutnať.

Strávte letnú dovolenku na Slovensku v ...

Klokočov
1.2 km
Zemplínska Šírava - Medvedia hora
Kúpanie

Brehy Zemplínskej šíravy obohacuje spolu 8 rekreačných stredísk, pričom jedným z nich je aj stredisko Medvedia hora. Areál strediska je zaujímavý už len svojou polohou, n...

Kaluža
1.4 km
Zemplínska Šírava - Paľkov
Kúpanie

Areál rekreačného strediska Paľkov je spojený s vodáctvom, rybárčením, kúpaním, vodnými športmi a všetkým, čo prestavuje letný relax.

Nachádza sa tu nekrytý bazén s dĺžk...

Klokočov
1.8 km
Vinianska stráň Senderov
Zoológia a botanika

Malebná vinohradnícka obec Vinné na úpätí juhozápadných svahov Vihorlatského pohoria spestruje komplex Veľkého a Malého Senderova a tvorí tak prírodnú rezerváciu s rozl...

Vinné
2.2 km
Vinianske jazero
Kúpanie

Vinianske Jazero sa nachádza v krásnom, prírodou obklopenom prostredí, ako stvorenom na odpočinok. Nájdete ho v tesnej blízkosti obce Vinné vnorené do obruče vrchov Šutov...

Vinné
3.3 km
Zemplínska Šírava - Hôrka
Kúpanie

Stredisko Hôrka je najväčšie zo stredísk Zemplínskej Šíravy. Jeho hranice obopínajú kopce Veľký a Malý Senderov. Od najbližšieho mesta Michaloviec je vzdialené asi 8 km.

...
Vinné