Popis atrakcie

Centrum mesta Trebišov sa môže pochváliť krásnym, rozľahlým mestským parkom, na ktorého okraji sa nachádza areál vodných športov.

V areáli sú vybudované 2 plavecké bazény a 1 detský bazénik. Bazény sú obkolesené zeleňou a ukryté pod košatými korunami stromov, takže sa budete cítiť ako na prírodnom kúpalisku. Priemerná teplota vody v bazénoch je príjemných 27 °C. V okolí bazénov nájdete aj sprchy, šatne a sociálne zariadenia.

Priestranstvo je čisté a upravené, vhodné na slnenie či oddych. Ani športoví nadšenci sa tu rozhodne nudiť nebudú. Okrem plávania môžete napríklad na loptové hry využiť rozľahlú trávnatú plochu alebo zájsť si na volejbalové, futbalové, basketbalové a minigolfové ihrisko.

Ak ste si so sebou nepriniesli žiadne športové vybavenie, nevadí, v požičovni športových potrieb za symbolickú cenu nájdete všetko potrebné.

V tieni, pod korunami vŕb sa nachádza centrum s pieskoviskom, preliezačkami, hojdačkami, šmykľavkami, kolotočmi a množstvom iných atrakcií, ktoré deti zabavia.

Pre tých, ktorým po výdatnom plávaní vyhladlo, je k dispozícii niekoľko stánkov s občerstvením a osviežujúcou zmrzlinou. Ak máte chuť napríklad na tradičné bryndzové halušky či výdatné polievky, zamierte do reštaurácie s ponukou obedového menu.

Počas leta sa na kúpalisku konajú aj rôzne hudobné akcie, diskotéky či nočné kúpanie.

ubytovanie Trebišov
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.62508, 21.7231)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Areál vodných športov

17.8 km
Degustácia vín v Tokajskej pivnici
Iné atrakcie

Keď sa povie Tokaj, každému mu hneď napadne lahodné, voňavé dezertné víno zlatej farby, ktorému podľahol už v 17. storočí aj Ľudovít XIV. na svojom dvore. Prvýkrát ho vyr...

Veľká Tŕňa
18.1 km
Jazero Izra
Kúpanie

Jazero Izra sa nachádza v doline slanských vrchov. Vzniklo po zosuve pôdy, ktorý prehradil potok. Okolie jazera je tvorené lesmi a je vizuálne veľmi prítažlivé. Názov Izr...

Slanská Huta
18.6 km
Slanecký hrad
Zrúcaniny

Slanecký hrad bol gotický hrad z 13. storočia, ktorý bol zničený v roku 1679. Zachovala sa jedna trojpodlažná veža a niekoľko stien, architektonicky vyniká okenný gotický...

Slanec
18.8 km
Pamätník Oslobodenia a víťazstva v Dargovskom priesmyku
Pamätníky

Dargovský priesmyk je mĺkvym svedkom Slovenského národného povstania. Tento priesmyk sa nachádza na severovýchodnom úpätí vrchu Ploská, v hlavnom hrebeni centrálnej časti...

Košický Klečenov
19.7 km
Krytá plaváreň Michalovce
Kúpanie

Pred štartom letnej sezóny si svoju plaveckú kondičku môžu obyvatelia mesta Michalovce udržiavať v priestoroch krytej plavárne.

Zaplávať si možno v 25 metrovom plaveckom...

Michalovce
20.3 km
Veľký Milič - 895 m n. m.
Turistika

Na hraniciach s Maďarskou republikou, v južnej časti pohoria Slanské vrchy sa rozprestiera územie európskeho významu – Milič. Sopečný masív Miliča je výrazne členený a tv...

Slanská Huta
20.4 km
Rozhľadňa Tokaj
Rozhľadne

Vinohradnícka oblasť Tokaj láka turistov nielen krásnymi vinohradníckymi sadmi, vínnymi pivničkami, ale i unikátnou rozhľadňou v tvare dreveného suda.

Vyhliadková veža j...

Malá Tŕňa
20.4 km
Hvezdáreň v Michalovciach
Iné atrakcie

Na vŕšku Hrádok v Michalovciach v budove Moussonovho domu sídli hvezdáreň. Je špecializovanou inštitúciou, ktorá aktívne prispieva k rozvoju vedy a vedeckých poznatkov.

...
Michalovce