Kontakt
  • Športová ulica, Lučenec
Popis atrakcie

Mestské kúpalisko v Lučenci je medzi miestnymi, aj napriek väčším okolitým strediskám, veľmi obľúbeným a vyhľadávaným letným kúpaliskom s príjemnou atmosférou a pekným prostredím.

Letné umelé kúpalisko v Lučenci sa nachádza na Športovej ulici za futbalovým štadiónom. Slúži na športovo--plavecké a relaxačné účely. Prevádzka kúpaliska je iba v letnej sezóne.

K dispozícií sú dva bazény. Neplavecký / rekreačný bazén o rozmeroch 25m x 12,5m a hĺbkou 1,3m, je určený na rekreačné účely. Druhý, detský bazén má hĺbku 0,4m a je určený pre deti do 6 rokov. Voda v bazénoch je vyhrievaná slnečnými kolektormi a ponúka to pravé letné osvieženie.

Okolie bazénov je zatrávnené a slúži rovnako na oddych a slnenie, ako aj na menšie športové aktivity. Oveľa väčšie športové vyžitie však pre návštevníkov ponúka plážové volejbalové ihrisko, minifutbalové ihrisko, speed bedminton či stolný tenis.

Pre detičky je pripravený skákací hrad, detské ihrisko so šmykľavkou, preliazkami a hojdačkami.

O plné žalúdky sa starajú 3 bufetové zariadenia ponúkajúce posedenie a tradičné kúpaliskové pochúťky a chladené nápoje či zmrzlinu.

Vo vyhradených dňoch organizuje letné kúpalisko aj nočné plávanie.

ubytovanie Lučenec
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.3275, 19.64155)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Mestské kúpalisko v Lučenci

6.1 km
Termálne kúpalisko Novolandia
Kúpanie

Termálne kúpalisko Novolandia sa nachádza v obci Rapovce, 7 km od okresného mesta Lučenec. Termálna voda tu má jedinečné zloženie podobné morskej vode - je slaná, mierne ...

Rapovce
12.6 km
Farma Julova dolina
Kone, jazdectvo

Tradičná rodinná farma na juhu Slovenska je situovaná do krásneho prostredia Julovej doliny. Nachádza sa pri dedinke Pleš. Areál je rozľahlí a ponúka až 5 hektárov pastvi...

Pleš
13.3 km
Jazdenie na koňoch Ružiná
Kone, jazdectvo

Agroturistické zariadenie rodinného charakteru v Ružinej je skvelým miestom pre rodiny s deťmi, ale i ľudí, ktorí milujú kone, prírody a hlavne pokoj a ticho.

Areál sa r...

Ružiná
13.3 km
Lysec - 716 m n. m.
Turistika

Nevysoký vrch Lysec v chotári obce Ľuboreč je vyhasnutou sopkou a patrí k turisticky atraktívnejším lokalitám pohoria Ostrôžky. Okrem peknej prírody a výhľadom na roztrús...

Ľuboreč
14.3 km
Priehrada Ružiná
Kúpanie

Jednou z mnohých vodný nádrží, ktoré na Slovensku máme, je aj vodná nádrž Ružiná nachádzajúca sa v košatom náručí lesov Lučenskej kotliny.

Vodná nádrž Ružiná je pomenova...

Ružiná
14.6 km
Aquatermal Strehová
Kúpanie

Celoročný relax a zábavu ponúka termálne kúpalisko Aquatermal Strehová. Kúpalisko sa nachádza v malebnej a turistami vyhľadávanej obci Dolná Strehová, na juhu Slovenska.

...
Dolná Strehová
14.8 km
Ranč Megi
Kone, jazdectvo

Ranč Megi sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí, približne 2 km od mesta Poltár v miestnej časti Prievrana. Na ranči majú zatiaľ k dispozícií 12 koníkov a 2 poníky, k...

Poltár
15.0 km
Fiľakovský hrad
Múzeá a história

Hrad sa nachádza na vrchole skaly takmer v centre Fiľakova. Prvá písomná zmienka o hrade je z 13. storočia, kde sa píše, že Fiľakovský hrad odolal Tatárskym nájazdom. Poč...

Fiľakovo