Kontakt
  • Kutuzovova 4, Prešov
Popis atrakcie

Za exotikou a slanou vodou nemusíte chodiť ďaleko. Cítiť sa ako na dovolenke pri mori, môžete aj na Slovensku! Plaza Beach Solivar sa nachádza v Prešove a je to moderné letné kúpalisko s nádychom prímorska a exotiky.

Návštevníci si letnú pohodu na tomto kúpalisku môžu plnými dúškami vychutnávať od júna až do septembra. Areál ako aj architektúra kúpaliska je inšpirovaná Gaudim.

Živé palmy, ktoré sú tu vysadené, rovnako ako aj plážové postele a vzduch nasiaknutý slanou vodou prispieva k tomu, že sa každý návštevník bude cítiť ako v dovolenkovej destinácii.

Pre rodiny s deťmi je tu prichystaný detský bazén s teplou vodou, kde sa deti môžu spúšťať vodnými šmykľavkami alebo prebádať zákutia skalného hradu, či okúsiť iné vodné atrakcie. Pre ostatných je k dispozícií dvojlagúnový bazén a plavecký bazén pod vyhliadkovým majákom.

Okrem toho kúpalisko ponúka široké športové vyžitie pri tenise, plážovom volejbale, bowlingu, šípkach, minifutbale a pre tých najmenších je pripravený detský raj s množstvom atrakcií.

Občerstviť sa dá v reštaurácii, ktorá je v prevádzke celoročne a chutný drink vám pripravia v Cocktail bare.

K dispozícii sú skrinky na úschovu vecí, šatne, sprchy, sociálne zariadenia, a taktiež aj kútik pre mamičky s prebaľovacími pultmi. Parkovanie je zabezpečené priamo v areáli.

ubytovanie Prešov
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.98146, 21.27203)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Plaza Beach Solivar

0.8 km
Detské interiérové ihrisko Marťanko
Iné atrakcie

Každý rodič to pozná. Prečítať si v pokoji noviny, časopis , knihu a vypiť si pritom kávičku... to všetko sa pri malých deťoch nie vždy dá. Aj keď ich milujeme, dávame im...

Prešov
2.3 km
Hvezdáreň a planetárium
Iné atrakcie

Ak chcete zistiť viac o oblohe nad nami, poznáme miesto, kde uvidíte hviezdy aj za bieleho dňa. Hvezdáreň a planetárium v Prešove je na to ako stvorené. Nájdete ho v najv...

Prešov
2.5 km
Aquapark Prešov Delňa
Kúpanie

V celoročne krytom areáli kúpaliska Aquapark Delňa v Prešove nájdete množstvo atrakcií a neuveriteľných 1500m2 vodnej plochy vo viacerých nerezových bazénoch, čím sa radí...

Prešov
2.5 km
Prírodné kúpalisko Delňa
Kúpanie

Prírodné kúpalisko Delňa sa nachádza asi 5 km od centra mesta Prešova. Rekreačný areál ponúka prírodu, pohodlie, skvelú atmosféru a rozľahlú vodnú plochu.

Nádrž má bezba...

Prešov
3.0 km
Soľná jaskyňa
Jaskyne

Umelo vytvorená soľná jaskyňa, ktorej steny, strop i podlaha sú obložené soľnými kvádrami, soľnými kvapľami a kryštálmi. Použitá je soľ z himalájkych ložísk a z poľských ...

Prešov
4.5 km
Malkovská hôrka - 481 m n. m.
Turistika

Nevysoký vrch, Malkovská hôrka, v lesoparku Cemjata pri Prešove ponúka možnosť ako príjemne a aktívne stráviť voľné chvíle. Toto výletné miesto obľubujú hlavne obyvatelia...

Prešov
4.9 km
Kúpalisko Sídlisko III
Kúpanie

Letné kúpalisko Sídlisko III je počas letnej sezóny obľúbeným miestom na oddych, zábavu a aj z tohto dôvodu skutočne praská vo švíkoch.

V prevádzke má plavecký, rekreačn...

Prešov
8.9 km
Kapušiansky hrad
Zrúcaniny

Zrúcanina Kapušianskeho hradu sa rozprestiera na vrchu Zámčisko nad obcou Kapušany.

Kapušiansky hrad bol postavený v 13.storočí a slúžil predovšetkým na ochranu dôležite...

Kapušany