Kontakt
  • Vajanského nábr. 2, Staré Mesto, Bratislava
Popis atrakcie

Prírodovedné múzeum v Bratislave je súčasťou Slovenského národného múzea ako významné prírodovedné pracovisko. Múzeum sídli v účelovej budove na Vajanského nábreží. Pre verejnosť sprístupňuje prírodovedné expozície a krátkodobé výstavy.

Zbierkový fond múzea sa môže popýšiť viac ako 2,4 miliónmi predmetov, pričom väčšia časť zbierkového fondu je vystavená v trvalých expozíciách a ďalšia je prezentovaná pri rôznych výstavných podujatiach.

Prírodovedné múzeum ponúka 4 stále expozície:

  • Zázrak prírody - Príbeh života na Zemi - paleontologická expozícia, ktorá prezentuje vývoj a diverzitu dávno vyhynutých spoločenstiev organizmov na Zemi.

  • Zázrak prírody – Biodiverzita Slovenska - situovaná v štyroch miestnostiach, v ktorých približuje živú prírodu Slovenska.

  • Zázrak prírody – Biodiverzita Zeme - je určená na zoznámenie sa návštevníkov so živou a neživou prírodou rôznych prostredí na Zemi.

  • Zázrak prírody - Klenoty Zeme - mineralogická expozícia prezentujúca prostredníctvom 1100 vzoriek viac ako 700 druhov minerálov zo slovenských aj zahraničných lokalít.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Bratislava - Staré Mesto
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.14019, 17.11303)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Prírodovedné múzeum v Bratislave

zľava
0.3 km
Ayurvédska masáž so špeciálnou masážou chrbta
Iné atrakcie

Chcete sa nechať rozmaznávať a dopriať si oddych? Ayurvédska masáž je to pravé pre vás. Je veľmi relaxačná a harmonizujúca. Ayurvédska masáž zdôrazňuje určité časti tela,...

Bratislava - Staré Mesto
zľava
0.3 km
Luxusný ayurvédsky masážny balík
Iné atrakcie

Tradičná ayurvédska masáž pripomína obrad. Len si naň musíte nájsť čas. Po masáži odídete zo salóna prevoňaný, oddýchnutý, uvoľnený a s čistou hlavou.

Ayurvédska masáž ...

Bratislava - Staré Mesto
0.3 km
Historická budova SND
Múzeá a história

Kultúrnym centrom mesta Bratislava je očarujúca historická budova SND. Predchodcom tejto monumentálnej stavby bola budova mestského divadla z roku 1776. Dnešný eklektický...

Bratislava - Staré Mesto
zľava
0.3 km
Ayurvédske masážne balíky pre zdravý chrbát
Iné atrakcie

Rozmaznajte svoj chrbát, ako si zaslúži. Doprajte si ayurvédsku masáž, vďaka ktorej sa budete razom cítiť ako znovuzrodený. Váš chrbát sa vám poďakuje.

Ayurvédska masáž...

Bratislava - Staré Mesto
0.4 km
Splav Dunaja z Hainburgu do Bratislavy
Adrenalínové atrakcie

Pridaj sa k nám na paddleboardový splav Dunaja z Hainburgu do Bratislavy.

Nerob si starosti, požičiame Ti výbavu a o všetko sa postaráme my. Daj si dokopy seba, partičku...

Bratislava - Petržalka
zľava
0.4 km
Párová masáž panenským kokosovým olejom
Iné atrakcie

Luxus, aký si vy a vaša polovička zaslúžite! Doprajete si rozmaznávanie vďaka párovej masáži a navyše objavte čaro a účinky kokosového oleja. Omamná vôňa, príjemné priest...

Bratislava - Staré Mesto
0.4 km
Socha Čumil
Iné atrakcie

Tak ako je Bratislavský hrad symbolom mesta Bratislava, tak bronzová socha Čumil, je symbolom rušných ulíc v bratislavskom centre. Čumil vykúka z kanála, usmieva sa a zas...

Bratislava - Staré Mesto
0.4 km
Modrý kostolík
Sakrálne pamiatky

Očarujúcou, ba priam až romantickou historickou stavbou v bratislavskej mestskej časti Staré mesto, je Kostol svätej Alžbety Uhorskej, známy tiež ako Modrý kostolík. Táto...

Bratislava - Staré Mesto