Popis atrakcie

Rozhľadňa Radošinka na pomedzí obcí Čab, Šurianky a Nové Sady ponúka turistom skutočne nevšedné výhľady. Jej úlohou tiež je podporiť potenciál cestovného ruchu a ponúknuť možnosť aktívneho využitia voľného času miestnym obyvateľom.

Rozhľadňa má celodrevenú konštrukciu, ktorý sa týči do výšky 15 metrov. Turistická rozhľadňa je konštrukčne zhodná s rozhľadňou na vrchu Marhát v Považskom Inovci či na Panskej javorine.

Z najvyššej vyhliadkovej plošiny si výletníci môžu vychutnať pohľad na Malé Karpaty, Považský Inovec, Tribečské pohorie a Strážovské vrchy. Pri dobrej viditeľnosti je z rozhľadne vidieť celú nížinu až po Bratislavu.

Okolie rozhľadne je pekne upravené a je tu vybudovaný aj prístrešok s posedením, kde si môžete oddýchnuť. Súčasťou areálu je aj informačná tabuľa a maľovaná mapa tejto oblasti.

Prístup k rozhľadni je pešo alebo na bicykli po poľných cestách alebo autom – po ceste spájajúcej Šurianky a Nové Sady, a následne po poľnej ceste, ktorá vás z avedie priamo na miesto.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Čab
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.41327, 18.00886)
Google mapy (navigácia)
Tomash • Máj 2021
Pridané fotografie:
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Rozhľadňa Radošinka

7.2 km
Dražovský kostolík
Sakrálne pamiatky

Nádhernou a jedinečnou dominantou mestskej časti Nitra – Dražovce je bezpochyby Dražovský kostolík, nazývaný tiež Kostol svätého Michala Archanjela z 12. storočia.

Dražo...

Nitra - Dražovce
8.2 km
Múzeum socializmu a studenej vojny
Múzeá a história

Malá nitrianska obec Alekšince sa môže popýšiť slovenským unikátom. V hĺbke sedem metrov pod zemou sa nachádza múzeum socializmu a studenej vojny. Múzeum je umiestnené v ...

Alekšince
8.3 km
Slovák Hafling
Kone, jazdectvo

Rodina Slovákových sa zaoberá chovom koní plemena Hafling, ktorých história siaha až do dôb stredoveku. Nájdete ich v malebnej dedinky Podhorany, neďaleko mesta Nitra.

N...

Podhorany
9.7 km
Svoradova jaskyňa
Jaskyne

Najstaršou známou nitrianskou jaskyňou je tá, ktorá sa nachádza na západnom výbežku nižšieho vrcholca Zobora. Jej názov je Svoradova jaskyňa. Svoje pomenovanie dostala, r...

Nitra
9.7 km
Rozhľadňa na Hôrke
Rozhľadne

Ak sa nachádzate v okolí Nitry a naskytá sa vám slnečný deň, mali by ste vytiahnuť svoje túlavé topánky a vyšliapať si to na nevysoký vrch Hôrka, kde stojí krásna vyhliad...

Podhorany
9.8 km
Areál Zoborského kláštora
Sakrálne pamiatky

V 9. storočí mnísi -- benediktíni v údolí pod vrchom Zobor zriadili kláštor sv. Hypolita. Keď išli Nitrančania na toto miesto, hovorili : „ Idem do kláštora," neskôr do ú...

Nitra
10.6 km
Hradisko Zobor
Zrúcaniny

Hradisko Zobor je najstaršiou a najrozsiahlejšiou pamiatkou v blízkosti mesta Nitry. Je zároveň národnou kultúrnou pamiatkou.

Hradisko ohraničuje obranný val, dlhý takme...

Nitra
11.6 km
Oponický hrad
Zrúcaniny

Oponický hrad - presnejšie ruiny hradu sa nachádzajú na západnom výbežku pohoria Tribeč nad obcou Oponice. Prvá písomná zmienka o hrade pochádza z roku 1300. Za zakladate...

Oponice