Kontakt
  • GPS: 48.56097, 19.53191
Popis atrakcie

Ski centrum Košútka je lyžiarske stredisko priamo v srdci Podpoľania. Je súčasťou celoročného rekreačného strediska Park Košútka. Ski centrum Košútka je ideálne pre začiatočníkov, ale i skúsených lyžiarov. Ponúka 4 zjazdovky rôznych kategórií, kde najdlhšia má dĺžku 1 140 metrov.

Zjazdovky sú umelo zasnežované. Najdlhšia z nich ponúka okrem kvalitnej lyžovačky aj panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie. Táto zjazdovka je tiež osvetlená, a pretu tu prebieha aj večerné lyžovanie.

V areáli lyžiarskeho strediska je tiež vyhradené časť tzv. Snow Park, pre adrenalínových nadšencov a jazdcov, ktorí si chcú spestriť deň na svahu. Vybudované sú tu skoky, raily a ďalšie prekážky. Samozrejmosťou tohto strediska je ski škola, požičovňa a servis lyží, snowboardov, ako aj lyžiarska škôlka pre deti.

Stravovanie a občerstvenie je zabezpečené v reštaurácii Penziónu Košútka, ktorý sa nachádza priamo pri zjazdovke. Rýchle občerstvenie nájdete v bufete s vykurovanou terasou v hornej časti zjazdovky. K dispozícii je bezplatné parkovanie pre viac než 150 áut.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Hriňová
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.56097, 19.53191)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Ski centrum Košútka

3.6 km
Ranč Haferník
Kone, jazdectvo

Ranč Haferník sa nachádza v lone krásnej prírody Slovenského rudohoria, kde si môžete do sýtosti oddýchnuť pri potulkách, jazdení na koňoch a spoznávaní prírodných krás.

...
Detvianska Huta
6.9 km
Melichova skala
Turistika

Rázovitú obec Detva z južnej strany stráži masívne bralo nazývané Melichova skala. Je neodmysliteľnou súčasťou vysokej a divej Poľany, ktorej vulkanický pôvod láka na obj...

Detva
7.7 km
Lyžiarske stredisko Látky Kočanda
Lyžovanie

Stredisko Látky Kočanda je vhodné predovšetkým pre rodinné lyžovanie, nenáročných a stredne náročných lyžiarov.

Priestranný, umelo zasnežovaný svah je dlhý približne 500...

Látky
7.8 km
Vodopád Bystré
Vodopády

Národná prírodná pamiatka Vodopád Bystré sa nachádza na južných svahoch Poľany, asi 8 km severne od Hriňovej. Popýšiť sa môže svojou 23 metrovou výškou, vďaka čomu patrí ...

Hriňová
8.2 km
Kúpalisko Detva
Kúpanie

Letné kúpalisko v Detve sa nachádza hneď vedľa známeho areálu Folklórnych slávností pod Poľanou. Kúpalisko je síce menšie, no zato má skutočne čo ponúknuť.

Nachádzajú sa...

Detva
8.4 km
Podpolianske múzeum
Múzeá a história

Podpolianske múzeum v Detve sídli v historickej časti mesta v budove bývalého Obecného úradu. Múzeum patrí k najmladším detvianskym kultúrnym inštitúciam, nakoľko bolo za...

Detva
8.4 km
Dom umenia Arteska
Múzeá a história

Dom umenia Arteska v Detve je súkromné kultúrne centrum moderného vizuálneho umenia poskytujúce priestor študentom a neprofesionálnym umelcom na svoju prezentáciu.

Počas...

Detva
9.2 km
Detvianska Poľana
Turistika

Chránená krajinná oblasť Poľana je zaradená do zoznamu UNESCO. Jej rozloha je 20360 ha. Pohorie Poľana je naším najvyšším sopečným pohorím a na rovnomennom najvyššom vrch...

Hriňová