Kontakt
  • GPS: 48.1739, 16.9782
Popis atrakcie

Devínsky hrad patrí k hlavným atrakciám mesta Bratislava. Táto očarujúca hradná ruina sa týči na vysokom brale nad sútokom riek Dunaja a Moravy.

Devínsky hrad spolu s Nitrianskym a Bratislavským hradom patrí k najstarším historicky doloženým hradom na Slovensku. Právom sa považuje aj za jednu z najvýznamnejších historických a archeologických lokalít v strednej Európe.

Hrad Devín má neobyčajný pôdorys, ktorý je prispôsobený tvaru hradného brala. Vďaka jeho strategickej polohe bol hradný kopec osídlený už v praveku, a aj preto neskôr sa stal Devínsky hrad dôležitou veľkomoravskou obrannou pevnosťou a Rastislavovým kniežacím hradiskom.

Mnohí turisti sem chodia spoznávať nielen históriu, ale tiež sa kochať aj prekrásnym výhľadom, ktorý sa naskytá z horného hradu a všadeprítomnou až rozprávkovou prírodnou scenériou.

V jaskyniach horného hradu je inštalovaná stála expozícia Hrad Devín v 13. - 20. storočí, ktorá je umiestnená v atraktívnych priestoroch hradného skalného brala. Na renesančnom paláci môžu návštevníci obdivovať pamätnú tabuľa pripomínajúca historický výlet slovenskej mládeže na Devín, ktorú organizoval v roku 1836 Ľudovít Štúr.

K hradu Devín sa dostanete pohodlne autom alebo MHD, ktorá premáva z bratislavskej mestskej časti Devín. Vstupom cez západnú Moravskú bránu začína očarujúca prehliadková trasa ideálna aj pre rodiny s deťmi.

Počas sezóny sa na hrade konajú vystúpenia historických šermiarov či iné sprievodné akcie. Návštevníci si tiež môžu vyskúšať svoju šikovnosť v hode oštepom, sekerou alebo streľbu z luku.

ubytovanie Bratislava
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.1739, 16.9782)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Hrad Devín

2.1 km
Devínska Kobyla - 514 m n. m.
Turistika

Unikátna národná prírodná rezervácia Devínska Kobyla sa rozprestiera na juhozápadných svahoch vrchu Devínska Kobyla. Je to miesto, kde sa stretávajú dva svety - súčasný, ...

Bratislava - Devín
3.0 km
Sandberg
Turistika

Sandberg je pieskovcový vrch nachádzajúci sa v Devínskej Novej Vsi. Pre obyvateľov mesta Bratislava je to vynikajúce oddychové a výletné miesto, ktoré ponúka kúsok unikát...

Bratislava - Devínska Nová Ves
3.7 km
Dúbravská kaverna 2
Múzeá a história

Pre všetkých zvedavcov a nadšencov histórie prvej a druhej svetovej vojny, odporúčame zavítať do Dúbravky. V miestnom lese je ukrytých hneď niekoľko kaverien (bunkrov z p...

Bratislava - Dúbravka
5.4 km
Kúpalisko Rosnička
Kúpanie

Letné kúpalisko Rosnička nájdete v príjemnom, lesmi obkolesenom prostredí medzi mestskými časťami Dúbravka a Karlova Ves.

V ponuke kúpaliska sú tri bazény -- 50m veľký b...

Bratislava - Dúbravka
5.5 km
Letné kúpalisko Lamač
Kúpanie

Letné kúpalisko Lamač je po rekonštrukcii znovu otvorené a pripravené ponúknuť svojim návštevníkom letné osvieženie a relax.

Areál kúpaliska je síce menší, ale plne vyho...

Bratislava - Lamač
5.5 km
Krytá plaváreň Iuventa
Kúpanie

IUVENTA je centrum pre voľnočasové aktivity detí a mládeže, spravovaná Ministerstvom školstva Slovenskej Republiky. V priestoroch centra sa nachádza krytá plaváreň, ktorá...

Bratislava - Staré Mesto
7.5 km
ZOO Bratislava
Zoológia a botanika

Počas voľných chvíľ nahliadnite do tajov prírody v ZOO Bratislava. Táto Zoo patrí medzi najväčšie zoologické záhrady na Slovensku. Nachádza sa v Mlynskej doline neďaleko ...

Bratislava - Karlova Ves
7.6 km
Botanická záhrada
Zoológia a botanika

Dokonalú oázu pokoju a prírodných krás, ktorá kontrastuje s okolitým ruchom veľkomesta, nájdete v Karlovej Vsi v Bratislave. V prekrásnej Botanickej záhrade UK Bratislava...

Bratislava - Karlova Ves