Kontakt
  • Hrádok 1, Michalovce
Popis atrakcie

Na vŕšku Hrádok v Michalovciach v budove Moussonovho domu sídli hvezdáreň. Je špecializovanou inštitúciou, ktorá aktívne prispieva k rozvoju vedy a vedeckých poznatkov.

Budovu hvezdárne spozorujete už z diaľky vďaka dvom veľkým kupolám o rozlohe päť a tri metre. V menšej z nich sa nachádza zrkadlový ďalekohľad a sedačky, aby si návštevníci mohli popri pozorovaní aj oddýchnuť.

V budove sa nachádza viacúčelová prednášková sála, v ktorej sa môžu realizovať pohybové hry alebo vyučovanie hrou. Súčasťou hvezdárne je aj *priestor na komorné premietanie filmov *či pozorovanie perzeíd pre verejnosť.

Priestory okolo hvezdárne sú upravené zámkovou dlažbou, trávnikom, ale aj osvetlením. Vybudovaný tu tiež náučný planetárny chodník a jeho súčasťou je aj oddychová zóna.

Pre širokú verejnosť hvezdáreň usporadúva v stanovených termínoch večerné pozorovania oblohy, ktoré sú medzi návštevníkmi veľmi obľúbené. Okrem pozorovaní usporadúva michalovská hvezdáreň i prednášky, besedy, videoprogramy a rôzne ďalšie akcie.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Michalovce
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.76601, 21.8998)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Hvezdáreň v Michalovciach

1.8 km
Krytá plaváreň Michalovce
Kúpanie

Pred štartom letnej sezóny si svoju plaveckú kondičku môžu obyvatelia mesta Michalovce udržiavať v priestoroch krytej plavárne.

Zaplávať si možno v 25 metrovom plaveckom...

Michalovce
2.1 km
Zemplínske múzeum v Michalovciach
Hrady, zámky, kaštiele

Zemplínske múzeum v Michalovciach vzniklo v roku 1957 ako Zemplínske vlastivedné múzeum, pričom od roku 1965 pôsobí pod dnešným názvom. Zbierka a expozície múzea sú umies...

Michalovce
4.1 km
Zemplínska Šírava - Biela hora
Kúpanie

Biela hora je najstaršie rekreačné stredisko na Zemplínskej Šírave. Je vzdialené len 3 km od Michaloviec. Jeho západný okraj tvorí nádherný lesopark ako z rozprávky.nStre...

Michalovce
6.1 km
Zemplínska Šírava - Hôrka
Kúpanie

Stredisko Hôrka je najväčšie zo stredísk Zemplínskej Šíravy. Jeho hranice obopínajú kopce Veľký a Malý Senderov. Od najbližšieho mesta Michaloviec je vzdialené asi 8 km.

...
Vinné
6.8 km
Jazdiareň Hipocentrum
Kone, jazdectvo

Ak hľadáte aktívny oddych v lone prírody nielen pre seba, ale i pre deti, jazdiareň Hipocentrum v dedinke Vinné, je tým pravým miestom.

Jazdiareň Hipocentrum je zameraná...

Vinné
7.1 km
Viniansky hrad
Zrúcaniny

Zrúcanina Vinianskeho hradu sa nachádza pri obci Vinné.

Gotický hrad bol postavený pravdepodobne v druhej polovici 13.storočia ako strážny hrad na ochranu obchodnej ce...

Vinné
7.2 km
Ruiny kostolíka pod Senderovom
Zrúcaniny

Obec Vínné je tichou lokalitou s množstvom prírodných krás a historických pokladov. Len kúsoček od obce, na obľúbenej turistickej trase pod vrchom Senderov, sa nachádzajú...

Vinné
7.7 km
Vinianska stráň Senderov
Zoológia a botanika

Malebná vinohradnícka obec Vinné na úpätí juhozápadných svahov Vihorlatského pohoria spestruje komplex Veľkého a Malého Senderova a tvorí tak prírodnú rezerváciu s rozl...

Vinné