Kontakt
  • Okružná cesta, Komárno
Popis atrakcie

Ak zatúžite ocitnúť sa v časoch tatárskych v pádov, v meste, ktoré sa dokázalo pred pustošením Tatárov ubrániť vďaka pevným a silným hradbám, zavítajte do Komárna. Pevnosť v Komárne na juhu Slovenska je jednou z najväčších najvýznamnejších pamiatok svojho druhu na Slovensku.

Pevnosť bola vystavaná v dvoch obdobiach, odtiaľ pochádza aj názov Stará pevnosť (vystavaná na riekach Váh a Dunaj) a Nová pevnosť, nazývané tiež Citadela. Obe sú súčasťou bastiónového, polygonálneho a fortového systému pevností.

V časoch svojho rozmachu, bola najväčšou a najsilnejšou obrannou stavbou rakúsko-uhorskej monarchie. Aj napriek tomu, že niektoré časti pevnosti boli v prvej polovici 20. Storočia zbúrané, svojimi súčasnými rozmermi a zachovalosťou je unikátom európskeho formátu.

V bastióne VI. sa nachádza verejnosti prístupné Rímske lapidárium. Centrálne pevnosti využíva Armáda Slovenskej republiky.

Vzhľadom na bezpečnosť každého návštevníka, je možné prehliadku absolvovať výlučne so sprievodcom. Individuálna návšteva jednotlivcom nie je umožnená.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Komárno
Mapa
Turistická mapa (GPS 47.75433, 18.13612)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Pevnosť v Komárne

0.3 km
Termálne kúpalisko Komárno
Kúpanie

Kúpalisko sa nachádza na okraji mesta Komárno a využíva termálnu vodu, ktorá je prospešná k liečbe reumatických a kĺbových ochorení.

Areál zahŕňa vonkajšiu časť s letnou...

Komárno
0.6 km
Galéria Limes
Múzeá a história

Galéria Limes v Komárne prezentuje bohatú zbierku výtvarných diel súčasného domáceho a zahraničného moderného umenia. Galérii Limes sídli v nádherných priestoroch bývaléh...

Komárno
0.7 km
Nádvorie Európy
Iné atrakcie

Nemusíte vycestovať za hranice, aby ste mohli spoznávať Európu. Malý kúsok z nej máme aj na Slovensku. Európske námestie v Komárne je európsky architektonický unikát, kto...

Komárno
1.9 km
Krytá plaváreň Komárno
Kúpanie

Mestská plaváreň sa nachádza neďaleko centra mesta Komárno a je otvorená počas celého roka, čo určite poteší nejedného vášnivého plavca.

Svojim návštevníkom ponúka veľký...

Komárno
4.8 km
Rímska pevnosť Kelemantia
Múzeá a história

Dôkazom toho, že aj naším územím kedysi prechádzali rímske vojská, sú aj zvyšky rôznych pevností. Jednou z nich je aj pevnosť Kelemantia, ktorá kedysi bola mohutnou a ned...

Iža
13.1 km
Kúpalisko Patince
Kúpanie

Areál termálneho kúpaliska Patince sa nachádza v najjužnejšej obci Slovenska, len 15 km od Komárna. Svoje brány pre návštevníkov otvára len počas letnej sezóny .

Termáln...

Patince
20.3 km
Chránený areál Dropie
Zoológia a botanika

Na juhu Slovenska, medzi obcami Kameničná, Zemianska Olča a Čalovec, sa nachádza jedinečné územie Dropie. Je to prostredie tzv. kultúrnej stepi, ktorá sa stala hlavným zi...

Zemianska Olča
21.0 km
Lodný mlyn
Technické pamiatky

Národná kultúrna pamiatka plávajúci vodný mlyn v Kolárove je jedinečná technická pamiatka svojho druhu na Slovensku. Zakotvený je v prírodnom areáli na mŕtvom ramene Duna...

Kolárovo