Kontakt
  • GPS: 47.87018, 17.92703
Popis atrakcie

Na juhu Slovenska, medzi obcami Kameničná, Zemianska Olča a Čalovec, sa nachádza jedinečné územie Dropie. Je to prostredie tzv. kultúrnej stepi, ktorá sa stala hlavným zimoviskom dropov na Slovensku.

Žije tu aj najväčší stepný vták – drop fúzatý. Mimo Slovenska sa v rámci Európy drop zdržuje najmä v európskej časti Ruska, v Španielsku, v Maďarsku a na Ukrajine.

V blízkosti chráneného areálu sa nachádza aj stredisko environmentálnej výchovy (SEV) SAŽP Dropie. Ak sem zavítate, tak už na prvý pohľad vás očarí nielen prekrásne prostredie, ktoré je prácou prírody, ale i človekom vytvorená Ukážková prírodná záhrada s hlavovými vŕbam.

Súčasťou prírodného areálu je jazierko, fragment lužného lesa, informačné centrum dropa fúzatého, kryté posedenie, ohnisko a detské ihrisko.

Nechýba tu ani hospodársky dvor s domácimi zvieratkami, ktoré pomáhajú udržiavať trávnaté biotopy areálu. Stredisko zároveň ponúka aj rôzne vzdelávacie programy hravou formou pre školy a rodiny s deťmi.

Môže sa Vám hodiť: ubytovanie Zemianska Olča
Mapa
Turistická mapa (GPS 47.87018, 17.92703)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Chránený areál Dropie

7.9 km
Lodný mlyn
Technické pamiatky

Národná kultúrna pamiatka plávajúci vodný mlyn v Kolárove je jedinečná technická pamiatka svojho druhu na Slovensku. Zakotvený je v prírodnom areáli na mŕtvom ramene Duna...

Kolárovo
12.8 km
Thermal Corvinus
Kúpanie

Vskutku krásny, rozľahlý a moderný komplex Thermal Corvinus, ponúka termálne kúpalisko, rekreačný wellnes, ako aj ten pravý adrenalín v krvi nejedeného návštevníka. Nájde...

Veľký Meder
15.7 km
Termálne kúpalisko Topoľníky
Kúpanie

Termálne kúpalisko Topoľníky sa nachádza v krásnom prostredí pri ramene Malého Dunaja a patrí k vyhľadávaným miestam Žitného ostrova.

Návštevníkom sú tu k dispozícii tri...

Topoľníky
18.4 km
Krytá plaváreň Komárno
Kúpanie

Mestská plaváreň sa nachádza neďaleko centra mesta Komárno a je otvorená počas celého roka, čo určite poteší nejedného vášnivého plavca.

Svojim návštevníkom ponúka veľký...

Komárno
18.7 km
Easy Ranch
Kone, jazdectvo

Rodinná farma neďaľeko Nových Zámkov nachádzajúca sa v obci Andovce. Hobby chov nádherných amerických koní plemien Quarter horse & Paint horse.

Po telefonickej dohode ...

Nové Zámky
19.6 km
Nádvorie Európy
Iné atrakcie

Nemusíte vycestovať za hranice, aby ste mohli spoznávať Európu. Malý kúsok z nej máme aj na Slovensku. Európske námestie v Komárne je európsky architektonický unikát, kto...

Komárno
19.7 km
Galéria Limes
Múzeá a história

Galéria Limes v Komárne prezentuje bohatú zbierku výtvarných diel súčasného domáceho a zahraničného moderného umenia. Galérii Limes sídli v nádherných priestoroch bývaléh...

Komárno
20.0 km
Termálne kúpalisko Komárno
Kúpanie

Kúpalisko sa nachádza na okraji mesta Komárno a využíva termálnu vodu, ktorá je prospešná k liečbe reumatických a kĺbových ochorení.

Areál zahŕňa vonkajšiu časť s letnou...

Komárno