Kontakt
  • GPS: 48.6341, 17.71
Popis atrakcie

Vodná nádrž Čerenec sa nachádza v prírodnej rezervácii v správe štátnej ochrany prírody Malé Karpaty. Rozprestiera sa približne 2 kilometre nad obcou Vrbové.

Vodná nádrž má svoje okúzľujúce čaro v každom ročnom období, no najvyhľadávanejšia je práve počas letnej sezóny.

Priehrada vybudovaná na potoku Holeška má 46 ha a využíva sa hlavne na kúpanie i rybolov. Voda je vyhrievaná slnečnými lúčmi a počas horúcich letný dní poskytuje to pravé osvieženie.

Okrem kúpania ju však mnohí rekreanti využívajú aj na rôzne vodné športy (člnkovanie a vodné bicykle), aj preto sa pri nádrži nachádza požičovňa športových potrieb.

Okolie je plné prírodných krás s vynikajúcimi turistickými možnosťami. Cyklistickí nadšenci určite využijú bohatú spleť cyklochodníkov.

Je tu vybudované rekreačné stredisko, s možnosťou ubytovania v chatkách alebo v súkromí.

V areáli rekreačného strediska nájdete aj bohaté možnosti stravovania formou rýchleho občerstvenia, denného menu alebo špecialít.

ubytovanie Vrbové
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.6341, 17.71)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Vodná nádrž Čerenec

2.6 km
Malá a Veľká Pec
Turistika

Malá a Veľká Pec - dve atraktívne turistické lokality, a zároveň i prírodné pamiatky, sa nachádzajú v Dobrovodskom krase.

Za najlepší východiskový bod je považovaná obec...

Prašník
5.0 km
Paintball Podolie
Adrenalínové atrakcie

Chcete zažiť hru plnú zábavy a adrenalínu? Paintballové ihrisko je to pravé pre Vás. Ihrisko sa nachádza v areáli bývalého družstva na Podolských kopaniciach. Medzi Novým...

Podolie
6.6 km
Park miniatúr
Hrady, zámky, kaštiele

Všetky hrady, zámky či architektonické skvosty Slovenska na jednom mieste. Nie, to nie je len zbožné prianie. Mini Slovensko, ktoré budete mať ako na dlani vyrástlo v krá...

Podolie
7.8 km
Veľký Plešivec
Turistika

Veľký Plešivec je dôkazom toho, že aj tie nižšie vrchy dokážu ponúknuť čarovné potulky lesom.

Tento najvyšší vrch Čachtických Karpát sa nachádza nad obcami Čachtice a H...

Hrachovište
9.2 km
Múzeum M. R. Štefánika
Múzeá a história

V roku 1968 sa po politických zmenách v tedajšom Československu opäť začal dostávať do povedomia Milan Rastislav Štefánik. Návštevníci vo väčšom počte začali chodiť na Br...

Košariská
9.8 km
Kaštieľ Chtelnica
Hrady, zámky, kaštiele

Milovníci histórie, očarujúcej architektúry či prekrásnych siení so vzácnymi umeleckými dielami, by určite nemali vynechať návštevu kaštieľa v Chtelnici.

Kaštieľ v Chtel...

Chtelnica
10.0 km
Pamätníky SNP vo Dvoloch
Pamätníky

Dvoly sa nachádzajú neďaleko Brezovej pod Bradlopm v brezovskej časti Malých Karpatoch. Na týchto miestach sa organizoval, žil a bojoval partizánsky oddiel Jána Reptu z I...

Brezová pod Bradlom
10.0 km
Jazero Horná Streda
Kúpanie

Jazero Horná Streda leží asi 8km severne od Piešťan pri vážskom kanáli. Jazero vzniklo ťažbou štrku a je obľúbené pre svoju výnimočne čistú vodu.

Prístup k jazeru je od ...

Horná Streda