Popis atrakcie

Letné kúpalisko nachádzajúce sa v obci Gemerská Hôrka je obľúbenou oddychovou a rekreačnou zónou nielen pre miestnych aj pre ľudí zo širokého okolia.

V prevádzke je len počas letnej sezóny, a to obvykle od začiatku júna až do konca augusta.

Kúpalisko vyznačujúce sa pravou vidieckou atmosférou ponúka svojim návštevníkom dva bazény. Voda v nich má priemernú teplotu 23°C. Areál kúpaliska je menší, obklopený rodinnými domčekami a s výhľadom na hornaté kopce. Kapacita kúpaliska je 175 osôb.

V areáli je možnosť občerstvenia v bufete a v prípade záujmu je možnosť ubytovania sa v turistickej ubytovni alebo v penzióne.

Mapa
Turistická mapa (GPS 48.53881, 20.38254)
Google mapy (navigácia)
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Kúpalisko Gemerská Hôrka

5.8 km
Prielom Muráňa
Turistika

V juhovýchodnej časti Licinskej pahorkatiny sa nachádza prírodná pamiatka Prielom Muráňa. Je to chránené územie už od roku 1980 a predmetom jej ochrany je tok rieky Muráň...

Bretka
6.3 km
Kúpalisko Bretka
Kúpanie

Kúpalisko Bretka sa nachádza v obci Gemerská Panica a jeho tiché a prírodou obklopené prostredie je ideálnym miestom na relax.

V ponuke kúpaliska sú dva bazény, jeden pr...

Gemerská Panica
6.9 km
Gombasecká jaskyňa
Jaskyne

Gombasecká jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne národného parku Slovenský kras.\ Býva označovaná aj ako rozprávková. Príroda dala kvapľom, rôzne bizarné tvary a po...

Slavec
7.1 km
Biela vyvieračka
Iné atrakcie

Silická planina ukrýva nádhernú krasovú vyvieračku, známu tiež ako Biela vyvieračka. A niet sa čomu čudovať, lokalita je súčasťou národného parku Slovenský kras.

Biela vy...

Slavec
9.1 km
Silická ľadnica
Jaskyne

Silická ľadnica patrí k najvýznamnejším prírodným pozoruhodnostiam Silickej planiny v Slovenskom krase. Nachádza sa na Silickej planine približne 1.5 km západne od obce S...

Silica
9.4 km
Jaskyňa Domica
Jaskyne

Jaskyňa Domica je naväčšia jaskyňa Slovenského krasu a nachádza v národnom parku na južnom okraji Silickej planiny.

K Domici sa dá dostať zo slovenskej strany od mesta P...

Kečovo
9.5 km
Kečovské škrapy
Turistika

Planiny Slovenského krasu, presnejšie nad obcou Kečovo, na západnom svahu vrchu Maliník a Čertova diera sú posiate povrchovými krasovými útvarmi, nazývané tiež škrapy.

Ke...

Kečovo
11.4 km
Brzotínske skaly
Turistika

Ak zavítate do mesta Rožňava, vedzte, že Vás očarí nielen jeho historické jadro, ale aj jedinečná príroda, ktorá sa okolo mesta lákavo vinie. Iba kúsok od nej, presnejšie...

Brzotín